Rezultate te kerkimit per termin: +Korces

Total: 4492
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.512Z

Rikonstruktohet pazari i Korces

brbrPazari i Korces tashme ka marre nje tjeter pamje Pas rikonstruksionit te tij kjo qender e hershme urbane ne qytetin juglindor do te sherbeje edhe si pike terheqese per turistet Ne perfundimin e punimeve zvkryeministri Niko Peleshi dhe ministrja e Kultures Mirela Kumbaro theksuan rendesine e ket

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.124Z

Peleshi inspekton pazarin e Korces

brbrPazari i Korces pritet te rikthehet ne identitet Zkryeministri Niko Peleshi i shoqeruar nga presidenti i Bordit te Fondit Shqiptaro-Amerikan per Zhvillim Michael Granoff kane inspektuar punimet qe po kryhen ne kete pazar Gjate fjales se tij Peleshi theksoi se pazari i Korces eshte nje nga asete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:27.909Z

Rikonstruksioni i pazarit te Korces

brbrMinistrja e Kultures Mirela Kumbaro ka firmosur sot fazen e dyte te projektit per Zhvillimin e Korces Faza e dyte e punimeve do te sjelle shkelqimin e dikurshem te pazarit te qytetit Per rikonstruksionin e tij eshte percaktuar nje fond rreth 26 milion dollare Ministrja Mirela Kumbaro tha se syn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.085Z

Aksidentohet myftiu i Korces

brbrMyftiu i Korces Qazim Muci eshte perfshire mengjesin e sotem ne nje aksident automobilistik fatmiresisht pa pasoja Kleriku musliman po udhetonte me makinen e myftinise drejt qytetit te Bilishtit kur ne dalje te Korces eshte goditur nga nje automjet tip golf duke pesuar vetem deme te lehta Sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.431Z

Dhune ne paraburgimin e Korces

Paralajmerohen masa disiplinore apo edhe me te renda per personat e perfshire ne abuzime Gezim Ashimi “Ne ambientet e paraburgimit te Komisariatit te Korces ka raste te ushtrimit te dhunes ndaj personave te izoluar atje”. Ky eshte deklarimi i perfaqesuesit te Avokatit te Popullit, drejtorit per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.164Z

Plani rregullues i Korces

brbrPartia Socialiste dhe LSI kane arritur te bashkojne votat per planin e pergjithshem vendor te Bashkise se Korces ndersa te djathtet kane votuar kunder Por mbledhja ka pasur debate te forta mes keshilltareve te djathte dhe drejtuesve vendore Ledina Alolli nenkryetarja demokrate e keshillit ka ak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.344Z

Mitropoliti i Korces qytetar nderi

Ne 10-vjetorin e fronezimit te tij ne krye te kishes ortodokse te rajonit te Korces, Mitropoliti imzot Joani eshte dekoruar ne nje ceremoni nga Keshilli Bashkiak me titullin qytetar nderi. Ky titull i eshte dorezuar Mitropolitit te Korces per kontributin e shquar ne rimekembjen e besimit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama