Rezultate te kerkimit per termin: +Korrespondenti

Total: 2661
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.684Z

Vodka dhe spiunë, korrespondenti i parë i BBC në Moskë

 BBC u përpoq të hapë një zyrë në Rusi gjatë Luftës së Dytë Botërore, por ia doli vetëm 20 vjet më vonë, më 1963. Përgjatë gjysmëshekullit të fundit, shumë gjëra kanë ndryshuar për Njeriun e BBC në kryeqytetin e Rusisë Steve Rosenberg, BBC Qe vera e vitit 1942 dhe Uinston

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.359Z

Protesta në Athinë, korrespondenti i TCH sulmohet në lidhje direkte (Video)

Artur Bibe, korrespondenti i Top Channel në Athinë, është sulmuar nga anëtarë të ekstremit të djathtë gjatë një lidhjeje direkte nga kryeqyteti grek, që është mbërthyer nga protestat në lidhje me emrin e ri të Maqedonisë. Gazetari u ngatërrua për maqedonas dhe ia bënë të pamun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.478Z

Korrespondenti i BBC ndalohet dhe dëbohet nga Koreja e Veriut

Korrespondenti i BBC Rupert Wingfield-Hayes dhe ekipi i tij jan dëbuar nga Koreja e Veriut, pasi u arrestua gjatë raportimit të tyre. Gazetari, prodhuesja Maria Byrne dhe kameramani Matthew Goddard u ndaluan nga zyrtarët të premten kur ata ishin gati për tu larguar nga  Koreja e Veriut. Ai ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.586Z

Një bisedë ku Berisha krahasoi Bill Klintonin me Stalinin shkruan ish-korrespondenti i Zërit të Amerikës

R.Shifter: – Presidenti Klinton është i interesuar që ky tension (mes Athinës e Tiranës – sh.red) të kapërcehet dhe acarimi të zbutet nëpërmjet dialogut… Ne mendojmë se ju me autoritetin tuaj mund të ndikoni për të ulur tensionin… S.Berisha: 

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.527Z

Udhëtimi misterioz: Korrespondenti i CNN përshkruan vizitën e tij në Korenë Veriore (Foto)

Korrespondenti i CNN, Will Repley dhe fotoreporteri , Brad Alson udhëtuan në Korenë Veriore pasi që regjimi i atjeshëm u ofroi atyre që të rivizitonin vendim më të mistershëm në botë. Ata nuk janë të sigurtë se pse u ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.602Z

Këshilltari i Berishës, Glori Hysi, zapton ujët në Dhrovjan

Antena brenda familjes Antena dje ishte në Dhrovjan të Sarandës dhe pati telashe të mëdha. Korrespondenti ynë në Sarandë flet labçe, është biond dhe rrondokop i shkurtër. Shkoi në Dhrovjan për të bërë ca fotografi të shtëpive të vjetra në këtë fshat, nga më të bukurit e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama