Rezultate te kerkimit per termin: +Korrupsioni +Apeli

Total: 209
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.261Z

Korrupsioni Apeli le ne burg elmeten dhe Thanasin

Gjykata e Apelit ka lene ne fuqi vendimin e Gjykates se Shkalles se Pare per dy zyrtaret e Ministrise METE Roland Celmeta dhe Kristaq Thanasi qe akuzohet se shperdoruan detyren duke favorizuar firma te ndryshme me peshen e produkteve te tyre. Me gjithe kerkesen e te pandehurve dhe avokateve te t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.105Z

Korrupsioni në Gjykatën e Pukës, Apeli lë në burg 3 të arrestuarit

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e sigurisë arrest në burg për kancelaren e Gjykatës së Pukës, Meliha Kuka, për Fariz Xhurxhin dhe Liljana Shkjaut ndërsa të hënën do të shqyrtojë apelimin e Fran Dashit, Pëllumb Prencit dhe Dëfrim Prençit. Gjashtë të arrestuarit akuzohen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.138Z

"Korrupsioni, te merret pergjegjesia"

Rozeta Rapushi Presidenti i Republikes, Bamir Topi, tha dje se te gjitha institucionet duhet te mbajne pergjegjesine e tyre per korrupsionin ne vend dhe se ai duhet luftuar ne cdo qelize. Duke reaguar ndaj shifrave te renda te dhena nga ambasadori i SHBA ne vendin tone disa dite ne pare, Xhon Uither

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.200Z

Tahiri Korporata e gjyqtareve te dale nga korrupsioni

e Marte 28 Tetor 20141352 pm p classwp-caption-text Saimir TahiribrbrTIRANE 8211 Ministri i Brendshem Saimir Tahiri rikonfirmoi dje kerkesen e bere prej tij te shtunen te Presidenti i Republikes per ndeshkimin e gjyqtareve qe kane liruar autore te krimeve te ndryshme Permes nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.226Z

Apeli i SHBA-së: Korrupsioni, problematik për investitorët e huaj

Zëvendës ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Daniel Koski në një takim me Dhomën Amerikane të Tregëtisë u shpreh se korrupsioni në porte dhe kontrolle kufitare në Shqipëri mbetet një ndër faktorët më problematik për investitorët e huaj. “Korrupsioni në porte dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.633Z

PS: Çlirimi i zgjedhjeve nga korrupsioni, çlirim i zgjidhjeve për shqiptarët

Tiranë, 17 Mars NOA Partia Socialiste vlerëson se çlirimi i zgjedhjeve nga korrupsioni, është edhe çlirim i zgjidhjeve për shqiptarët. Deklarata erdhi nga deputeti i PS Armando Subashi duke reaguar për deklaratën e Fule i cili tha sot në prag të vizitës së tij se dëshironte që z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.680Z

Withers: Korrupsioni? Hiquani imunitetin gjyqtarëve

Kryediplomati i SHBA-ve në Tiranë: Korrupsioni është i pranishëm. Nënkryetari i KLD-së: Gati për këtë nismë Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, John Withers, tha se për të luftuar korrupsionin në gjyqësor, më parë duhet t’u hiqet imuniteti gjyqtarë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama