Rezultate te kerkimit per termin: +Kosovn

Total: 569
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.435Z

Malavi njeh Kosovn

Vetm pak dit pasi n Hag ka prfunduar procesi i seancave dgjimore nga ana e Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis, Republika e Malavit, vend ky n Afrikn jugore, e ka njohur Republikn e Kosovs si shtet t pavarur dhe sovran, duke ushteti i 64 q njeh pavarsin e saj N nj konferenc pr media t mrkurn, ministri i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.867Z

Para q nuk zhvillojn Kosovn

Duke harruar se hapsira mes fjalve dhe veprave sht e madhe, shpejt arrijm t kaplohemi nga euforia dhe optimizmi i astit, ani pse m von dshprohemi dhe fillojm t shajm e murmurisim nga mosbrja e kthimi i fjalve n vepra. N kt linj sht edhe optimizmin q e kaploj shoqrin kosovare, sidomos qeverin e Kosov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.339Z

ka pas planit zh pr Kosovn

Plan pas plani, Kosova po vazhdon t mbetet n situatn e njjt dhe statusin e njjt. Kshilli i Sigurimit i OKB-s, pasi harxhoi t gjitha planet n alfabetin e vet, ja hodhi topin Grupit t Kontaktit, pr zgjidhjen e shtjes s Kosovs. Organizata m e madhe botrore, dshtoi n prpjekjet e saj, madje keq. Drgoi nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.631Z

Admirali Fitzgerald viziton Kosovn

Komanda Qendrore e trupave t KFOR-it, e cila ndodhet e vendosur n lagjen Arbria n Prishtin, ka konfirmuar se komandanti i Forcave t Prbashkta n Napoli, admirali Mark Fitzgerald, do ta vizitoj t martn Kosovn. Sipas nj njoftimi zyrtar t lshuar nga kjo komand, admirali s bashku me komandantin aktual

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Berisha n Egjipti:Ndihmoni Kosovn

Shefi i ekzekutivit shqiptar, Sali Berisha, krahas diskutimeve t tjera me krert e Egjiptit ka krkuar githashtu edhe mbshtetje nga vendet islalike pr shtjen e Kosovs. Kryeministri krkoi nga Egjipti t ndikoj t vendet e Konferencs Islamike 57 antart e ksaj oranizate luajn rol t rndsishm n OKB Krye i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.340Z

Stina e ideve t reja pr Kosovn

Nse qeveria e Serbis, e drejtuar prej Koshtunics, do ta pranonte Kosovn si shtet sovran, kjo do t mund t shoqrohej me aranzhmane sipas t cilave Kosova do t shndrrohej n nj shtet t demilitarizuar, neutral, pa prezenc t huaj ushtarake, dhe me nj ushtri t veten t vogl, me prbrje shumetnike, e cila nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Berisha krkon mbshtetjen e Egjiptit pr Kosovn

Shefi i ekzekutivit shqiptar, Sali Berisha, krahas diskutimeve t tjera me krert e Egjiptit ka krkuar githashtu edhe mbshtetje nga vendet islamike pr shtjen e Kosovs. Kryeministri krkoi nga Egjipti t ndikoj t vendet e Konferencs Islamike 57 antart e ksaj oranizate luajn rol t rndsishm n OKB Kreu i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama