Rezultate te kerkimit per termin: +Kosova +Ai

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.778Z

AI BE stop debimit te romeve nga Kosova

Amnesty International ka deklaruar se vendet e BE-se duhet ti japin fund debimit te detyruar te romeve dhe minoriteteve te tjera nga Kosova. Ne nje raport te publikuar sot AI jep detaje mbi menyren se si romet po kthehen ne Kosove ne shumicen e rasteve ne oret e mengjesit pa gje tjeter v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.675Z

Erdogani është përkthyer keq, ai nuk tha Kosova është Turqi!?

Deklarata e Rexhep Tayip Erdogan Kosova është Turqi dhe Turqia është Kosovë është përkthyer gabimisht. Përkthyesi i kryeministrit turk Bekim Muftarevic ka shpjeguar se çfarë realisht kanë nënkuptuar fjalët e Erdoganit. Ai e ndjen veten si në shtëpi në Kosovë dhe beson se një qytet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.718Z

Halim Kosova reagon ndaj padisë së Piperos: Ai më ka besuar edhe gruan

Pas padisë së ish drejtorit të Politikave Shëndetësore në Ministrinë e Shëndetësisë, Pëllumb Pipero, për shkak të shfuqizimit të emërimit të shefave të shërbimit në Qendrën spitalore Universitare Nënë Tereza, ka reaguar edhe ministri aktual, Halim Kosova. Ky i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.554Z

Kosova AI Me shume per krimet e luftes

Organizata për të drejtat e njeriut, Amnesty International, ka publikuar raportin e ri “Kosova: Prioritet krimeve të luftës”, ku vë në dukje se për zgjidhjen e këtij problemi nuk është bërë sa duhet. Sipas “RT

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.712Z

Pipero e paditi, Ministri Kosova: Ai më ka besuar gruan

Ne jemi vend i lirë dhe demokratik, ndaj dhe çdokush ka të drejtën për t’iu drejtuar gjykatës. Megjithatë, z.Pipero ka besim tek unë, sepse para pak kohësh më besoi edhe gruan e tij për një diagnozë të caktuar. Përderisa më ka besuar gruan, do të thotë që besimin ndaj meje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:09.953Z

Edhe AI dënon sulmin ndaj “Kosova 2.0”

Amnesty International ka dënuar sulmin kundër ngjarjes së organizuar nga gazeta “Kosova 2.0” më 14 dhjetor në Prishtinë. Organizata për të drejtat e njeriut u bën thirrje autoriteteve që të kryejnë hetime të menjëhers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.744Z

Surroi: Kosova po e legalizon Asociacionin, ai nuk është fryt i Pakos së Ahtisaarit

"Kosova po e legalizon autonominë e serbëve dhe kjo nuk duhet mohuar, por duhet ballafaquar me këtë", ka thënë sonte në Rubikon, shkrimtari dhe publicisti Veton Surroi. Derisa ka shpalosur esetë e tij të përmbledhura në librin "Emri i Autonomisë", ai ka folur për rrezikun që mund të k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama