Rezultate te kerkimit per termin: +Kosoven

Total: 7647
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.639Z

Portugalia njeh Kosoven

Portugalia njeh zyrtarisht pavaresine e Kosoves. Lajmi u njoftua nga ministri i Jashtem portugez, Luis Amado. “Eshte ne interesin e Portugalise te njohe zyrtarisht Kosoven”, deklaroi Amado ne Komisionin per Marredheniet me Jashte te Asamblese Kombetare. Portugalia behet keshtu zyrtarisht vendi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.834Z

Njihni Kosoven

Nga David Miliband Sekretari i Jashtem britanik Parlamenti i Mali te Zi do te diskutoje per Kosoven. Shpresoj qe pas debatit Mali i Zi te njohe Kosoven. Besoj se nje gje e tille eshte ne dobi te Malit te Zi dhe rajonit. Ballkani Perendimor natyrisht eshte ajo pjese e Evropes Lindore dhe qendrore, e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.108Z

Ndihmesa e Japonise per Kosoven

Perandoria japoneze ka ne plan te ndihmoje Kosoven ne kuadrin e paqes dhe stabilitetit atje dhe ne rajon. Pohimin e beri dje kryeministri Sali Berisha pas vizites se tij ne Japoni. Ai pranoi se i kishte kerkuar zyrtareve te Tokios qe te shqyrtohen mundesite e dhenies se nje ndihme per Kosoven. Beris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.079Z

Mikronezia njeh Kosoven

Nje tjeter shtet i eshte bashkuar listes se vendeve anetare te Kombeve te Bashkura duke njohur Kosoven shtet i pavarur dhe sovran.I ngarkuari i perhershem me pune i Mikronezise ne Kombet e Bashkuara, Xhem Lipue, ka njoftuar diten e kaluar ministrin e Jashtem te Kosoves, Skender Hyseni se Mikronezia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.787Z

Bahrein njeh Kosoven

Pas ishujve afrikane Komore, per Kosoven ka ardhur edhe nje tjeter njohje duke e cuar ne 60 numrin e shteteve qe kane vendosur te kene maredhenie diplomatike me te. Ministria e jashtme e Kosoves deklaron se mbreteria e Bahreinit qe ndodhet ne gjirin Persik ka vendosur te njoh Kosoven si shtet te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.272Z

Lunacek viziton Kosoven

Raportuesja e Parlamentit Evropian Ulrike Lunacek do te qendroje gjate dites se sotme ne Kosove ku do te takohet me ministrin ne doreheqje te Integrimeve Evropiane Besim Beqaj. Eurodeputetja Lunacek pritet qe ti kerkoje ministrit Beqaj pershpejtimin e permbushjes se kritereve teknike ne menyre qe q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.649Z

Turqia lobon per Kosoven

Prof.Dr. Bekir Ismail, i cili po lobon per Kosoven ne Organizaten e Konferences Islamike (OIC), eshte takuar me ministrin e Puneve te Jashtme te Turqise, Ahmet Davutoglu. Ismail ka thene per agjencine e lajmeve turke "Anadolu Ajansi" (AA), se e ka njoftuar kreun e diplomacise turke me zhvillimet e f

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama