Rezultate te kerkimit per termin: +Kosoves +Ata

Total: 4778
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.464Z

Atentati ndaj Kosoves

Reagimet e qytetareve te Kosoves ndaj vrasjes se dy ushtareve amerikane dhe plagosjes se dy te tjereve ne Aeroportin e Frankfurtit nga nje i ri per te cilin thuhet se eshte me origjine nga Kosova kane qene dhe vazhdojne te jene mjaft te ashpra dhe emocionale. Por keto reagime te qytetareve te cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.990Z

Berisha uron Pavaresine e Kosoves

Kryeministri Sali Berisha ne mbledhjen e sotme te Keshillit te Ministrave iu drejtua popullit te Kosoves me nje urim te perzemert me rastin e 3- vjetorin e shpalljes se pavaresise. Ne pershendetjen e tij Kryeministri Berisha u shpreh Sot eshte nje dite e krenarise sone kombetare nje nga ditet m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.847Z

Lideret e Kosoves me "duart lart"

Presidenti i Kosoves Fatmir Sejdiu dhe Kryeministri Hashim Thaci ende nuk jane shprehur mbi nje projekt te Sali Berishes per "bashkimin e kombit". Kryeministri shqiptar, rreth nje jave me pare, deklaroi ne nje interviste ekskluzive per Klan Kosova se se bashku me lideret e Kosoves do te duhet qe ket

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.669Z

"Ndarja e Kosoves, e papranueshme"

Zyrtaret e larte kosovare hedhin poshte deklaraten e presidentit te Serbise, Boris Tadic, per ndarjen e Kosoves. Sipas tyre ky opsion eshte i papranueshem, pasi Kosova tashme eshte shtet. Presidenti i Republikes se Kosoves, Fatmir Sejdiu, deklaroi dje se Kosova e pavarur eshte shtet i pranuar nderko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.695Z

Berisha: Shqiperia, perkrah Kosoves

Fatjona Mejdini Perfaqesuesit e mazhorances gjate gjithe dites se djeshme nuk kane nguruar te bejne urimet dhe pershendetjet per shpalljen e pavaresise se Kosoves. Kryeministri Berisha, njekohesisht lideri i Partise Demokratike ka zgjedhur te pershendes shqiptaret kudo qe gjenden pak caste pasi Kuve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.712Z

“Serbia te njohe gjenocidin ndaj Kosoves”

Kryetari i Komisionit parlamentar te Jashtem, Prec Zogaj, thekson se me pavaresine e Kosoves ka ardhur momenti qe shteti serb te njohe gjenocidin e kryer kunder qytetareve kosovare. Ne nje interviste per “Koha Jone”, deputeti i PD-se, Zogaj, vleresoi dje se vetem ne kete menyre Serbia do te jete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.170Z

SHTYPI I KOSOVES

EXPRESS "Nuk ka me lufte te ftohte" Ish i derguari amerikan per Ballkanin, Richard Holbrooke, ka deklaruar se nuk do te kthehet Lufta e Ftohte per shkak te Kosoves dhe se pavaresia e saj nuk do te krijoje precedent per vendet tjera te botes qe kerkojne pavaresine. Ne nje interviste per gazeten ruse

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama