Rezultate te kerkimit per termin: +Kosoves +Isa +Mustafa

Total: 696
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.164Z

Isa Mustafa zgjidhet ne krye te Lidhjes Demokratike te Kosoves

Prishtine 7 nentor NOA - Isa Mustafa kryetari i Bashkise se Prishtines eshte zgjedhur para pak minutash me 235 vota kundrejt 124 votave qe mori Fatmir Sejdiu kryetar i Lidhjes Demokratike te Kosoves. Kane qene delegatet e Lidhjes Demokratike te Kosoves qe vendosen keshtu qe per nje mandat te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.524Z

Kryeministri Isa Mustafa mbledh qeverine e re te Kosoves FOTO VIDEO

Transmetuar me 12122014 - 1947 Prishtine 12 Dhjetor 2014 NOAal - Nen drejtimin e kryeministrit Isa Mustafa kabineti i ri qeveritar i Republikes se Kosoves ka zhvilluar mbledhjen e pare te rregullt ne te cilen eshte bere konstituimi i Qeverise se Republikes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.169Z

Isa Mustafa zgjidhet kryetar i Lidhjes Demokratike te Kosoves

Me nje votim te fshehte ne kuvendin zgjedhor te LDK-se delegatet i dhane besimin kryetarit aktual te Prishtines Isa Mustafa. Nga 359 delegate ne kuvendin e LDK-se 235 votuan per Isa Mustafen ndersa 124 per Fatmir Sejdiun. Procesi i votimit brenda kuvendit te LDK-se u zhvillua me dyer te mbyllura dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.456Z

Isa Mustafa nuk e reformon LDK

Mustafa po besuaka thellesisht se Ibrahim Rugova paska punuar per nderkombetarizimin e ceshtjes se Kosoves pikerisht ne kohen kur ai ishte Minister per Ekonomi dhe Financa ne Qeverine e Kosoves ne ekzil duhet te tregon pse ia paten rrudhur buxhetin dhe pse paten bere aq perpjekje per tia kufizua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.510Z

Isa Mustafa merr zyrtarisht detyren

brbrKryeministri i ri i Kosoves Isa Mustafa merr zyrtarisht detyren Ne oren 14 ne kryeministri mbahet ceremonia e dorezimit te detyres nga ish-kryeministri Hashim Thaci tek kreu i koalicionit te ri PDK-LDK Ne qeverine e Isa Mustafes kryeministri paraprak Hashim Thaci do te jete zevendes i kryeminist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.165Z

Isa Mustafa fiton perballe Fatmir Sejdiut zgjidhjet kryetar i Lidhjes Demokratike te Kosoves

07-11-2010 / Gazeta 55 Delegatet e Lidhjes Demokratike te Kosoves kane vendosur me voten e tyre qe Isa Mustafa te jete kryetar i LDK-se ne kater vitet e ardhshme. Kuvendi i shtate zgjedhor te LDK-se u zhvillua te dielen ku delegatet vendosen per zgjedhjen e strukturave udheheqese kryetarit dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.314Z

Sot firmohet marreveshja Kryeminister Isa Mustafa

e Hene 8 Dhjetor 20141425 pm Kryeministri ne detyre i Kosoves Hashim Thaci ka njoftuar dje nepermjet rrjetit social Facebook se marreveshja me LDK-ne u finalizua dhe nenshkruhet sot ne oren 1000 e pas saj do te formohen institucionet e venditbrThaci dhe kreu i LDK-se Isa Mustafa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama