Rezultate te kerkimit per termin: +Krenar +Shoraj

Total: 2
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.226Z

Krenar Shoraj, medalje bronzi për Shqipërinë në shtytje

Krenar Shoraj i siguron një tjetër medalje Shqipërisë, atë të bronzit, në Kampionatin Europian të Peshëngritjes që po zhvillohet në Batumi të Gjeorgjisë. Shtangisti kuqezi u rendit i treti në stilin e shtytjes dhe i 6-ti në dygarësh për peshën 89 kg. Shoraj e nisi miri stilin e shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.574Z

Event premierë për tokën e shqiponjave, Kampionati Europian i peshëngritjes në Tiranë

Kampionati Europian i peshëngritjes për të rritur mban frymën në Tiranë. Për ngjarjen historike të sportit në Shqipëri, e kushtueshme jo pak, por 600 mijë Euro, që ngre siparin më 8 dhe mbyllet më 15 Prill, thuajse gjithçka është gati. Një event premierë për tokën e “shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.163Z

Botërori i Peshëngritjes, Evangjeli Veli renditet e teta

Shqipëria starton me një vend të tetë në Botërorin e peshëngritjes që po zhvillohet në Anaheim të SHBA. 26-vjeçarja, Evangjeli Veli nuk shkoi më shumë se vendi i tetë në garimin deri në 58 kg. Peshëngritësja e lindur në Fier, u ngjit në pedanë në orët e para të mëngjesit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.654Z

Botërori i peshëngritjes, Briken Calja renditet i 7-ti

Dëmtimet e pësuara nuk e kanë lejuar kampionin e Europës, Briken Calja për të marrë më shumë se një vend të shtatë në Kampionatin Botëror që po zhvillohet në Turkmenistan. Edhe pse bëri një paraqitje për tu vlerësuar, Calja nuk ia doli të merrte asnjë medalje në shkëputje, sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.188Z

Peshëngritje, Rio 2016, dështon edhe Erkand Qerimaj

Shtanga shqiptare rrezikon të mbetet një spektatore në Rio 2016 edhe pse është Federata e Peshëngritjes është ajo që merr më shumë fonde çdo vit nga MAS. Sporti i cili ka dërguar vazhdimisht përfaqësues në Lojërat Olimpike, tani ka nevojë për “mëshirën” e drejtuesve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.204Z

Dështon Qerimaj, vetëm ftesat sigurojnë Rio 2016

Peshëngritje Shtanga shqiptare rrezikon të mbetet një spektatore në Rio 2016 edhe pse Federata e Peshëngritjes është ajo që merr më shumë fonde çdo vit nga MAS. Sporti i cili ka dërguar vazhdimisht përfaqësues në Lojërat Olimpike, tani ka nevojë për “mëshirën” e drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.599Z

Shqipëria mban frymën, nis sot në Tiranë Europiani i Peshëngritjes 2013

Gazeta ShqipKampionati Rreth 400 sportistë nga i gjithë kontinenti, nga të cilët 12 shqiptarë, në garë për medaljet Më në fund gjithçka është gati. Shqipëria do të mbajë sot frymën për nisjen zyrtare të Kampionatit Europian të Peshëngritjes 2013 për të Rritur, i cili do të zh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama