Rezultate te kerkimit per termin: +Krimes

Total: 793
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.706Z

Pas Krimesë, radha e Moldavisë?

Efekti domino, marrë shkas nga rasti i Krimesë, ajo që i druheshin analistë të marrëdhënieve ndërkombëtare, duket se po ndodh. Në ditën kur në Moskë liderët lokalë të Krimesë dhe presidenti Putin firmosën marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.655Z

Deklarata e Krimesë thirret në Kosovë

Deklarata e pavarësisë së Republikës autonome të Krimesë dhe i Sevastopolit në pasusin e parë thirret në rastin e Kosovës dhe në mendimin e Gjyqit Ndërkombëtar për pavarësinë e saj. Parlamenti i Krimesë sot ka shpal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.591Z

Referendumi i Krimesë, tensione etnike në Ukrainë

UKRAINË- Vetëm disa ditë na ndajnë nga mbajtja e referendumit mbi të ardhmen e rajonit Ukrainë-Krime. Mendohet se një shumicë ruse-folëse ka gjasa të mbajë anën e Moskës ditën e diel. Ndarja Krimesë nga Ukraina është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.593Z

Ukrainë, Parlamenti i Krimes miraton deklaratën e Pavarësisë

 UKRAINË- Parlamenti i Krimes miraton deklaratën e Pavarësisë, pak ditë para referendumit të 16 marsit. Ndërkohë, Kievi zyrtar nuk e ka pranuar referendumin e ditës së diel dhe e ka cilësuar atë si antikushtetues. Qeveria ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.636Z

Shkupi kundër aneksimit të Krimesë nga Rusia

Aneksimi rus i Krimesë është shpallur i pavlefshëm nga Organizata e Kombeve të Bashkuara. Asambleja e Përgjithshme e OKB ka miratuar Rezolutën, ku shpallet i pavlefshëm aneksimi i Krimesë nga ana e Rusisë. Rezoluta është miratuar me 100 vo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.279Z

Parlamenti i Krimesë voton pro bashkimit me Rusinë

UKRAINE - Parlamenti i rajonit të Krimesë në Ukrainë ka votuar ditën e sotme për t’u bashkuar me Rusinë dhe ka shpallur referendumin për këtë çështje, i cili do të mbahet më 16 mars. Lidhur me këtë fakt, Zëv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.560Z

Putin firmos dekretin për njohjen e pavarësisë së Krimesë

Presidenti rus, Vladimir Putin firmosi ditën e sotme dekretin për njohjen e Krimesë si shtet të pavarur dhe sovran. Republika Autonome e Krimesë mbajti dje referendumin për bashkimin me Rusinë, ku 96 % e votuesve votuan pro. “Bazuar në vullnetin e qytet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama