Rezultate te kerkimit per termin: +Krimet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:43.880Z

Krasniqi i reagon Rothit: Krimet nuk ndahen në “krimet tona” dhe “krimet e tyre”

Ish-Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka reaguar ndaj Drejtori ekzekutiv i Human Rights Watch, Kenneth Roth, e i cili tha se kosovarët e bllokuan Gjykatën Speciale për t'i gjykuar krimet e veta. Por, Kryetari i Këshillit Kombëtarë të Nismës, Krasniqi tha se nuk ka krime tona a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.654Z

Krimet ne Shkoder

Gjate tre viteve te fundit ne Shkoder krimi brenda familjes eshte shfaqur teper dhunshem dhe po merr nje shtrirje te frikshme. Per tre vite ne Shkoder jane vrare 7 femra dhe plagosur dy nga keto shtate prej tyre nena dy vazja te moshes 17-20 vjec ndersa vetem ne nje rast burri pasi ka vra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.941Z

Krimet e “drzhavës”!

02-02-2013 / Nga Ali Cenaj Serbia duket se sërish ia pa sherrin Gjermanisë dhe kancelares Angela Merkel. Si të mos kishte punë më të mençur, Merkel ditë më parë me deklaratën se “Gjermania është përjetësisht p&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.598Z

Krimet e luftes ne Kosove

Prof. Dr. Jusuf Osmani, një prej arkivistëve dhe historianëve të njohur në Kosovë, ka promovuar në mjediset e Akademisë së Shkencave në Tiranë, në bashkëpunim me Institutin e Historisë, dy prej botimeve të tij të fundit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.593Z

Berisha-Rames: Deno krimet e komunizmit

Kryeministri Berisha gjate nje vizite ne Shkoder i ka bere thirrje kreut te PS Edi Rama qe te denoje krimet e komunizmit, ose te pranoje se prej te shkuares eshte i tredhur, pa specifikuar nese behej fjale per nje defekt fizik, apo politik. “Une sot shfrytezoj kete moment per t&r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.740Z

Haga per krimet ne Bosnje

Haga per krimet ne Bosnje E merkure 27 Mars 2013 1854 Miko StanisicGjykata e Hages ka denuar me nga 22 vjet burg dy ish-zyrtare te larte te Bosnje-Hercegovines te akuzuar per masakrat dhe krimet e kryera gjate konfliktit ne kete shtet ne fillim te viteve 1990 Behet fjale per ministrin e bre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.688Z

HRW: Kosova te hetoje krimet etnike

Hjumen Rajts Uoc me ane te nje letre te hapur i kerkon misionit per sundimin e ligjit ne Kosove EULEX te hetoje dhe te denoncoje krimet me motive etnike si dhe krimet ne kohen e luftes.Kjo organizate fton EULEXIN te pergatise strategjine e hetimit te krimeve me karakter etnik duke pasur si prioritet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama