Rezultate te kerkimit per termin: +Krimit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.001Z

Goditje krimit te organizuar

brbrKreret e institucioneve dhe agjencive te sigurise rane dakord kete te premte per nje forme te re bashkepunimi per te mos i lene me ne harrese dosjet e medha te krimit te organizuar dhe korrupsionit Per here te pare me iniciativen e Ministrit te Brendshem Tahiri dhe kryeprokurorit Llalla eshte ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.290Z

Rama, prodhues i krimit

Rendimenti i kryeministrit në shndërrimin e Shqipërisë në republikë të kanabisit, të bandave me maska e të vjedhjeve me leje të policisë, është në nivele alarmante. Edi Rama, si prodhues industrial i një qeverimi që është vënë në shërbim të botës së krimit, po i vë sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.114Z

Kryeministrat e krimit

FERDINAND DERVISHI Shqiptarët ka kohë që e kanë tepër të qartë forcën e kryeministrave të tyre të fundit. Ata janë të gjithëpushtetshëm. Kanë në duar buxhetin e shtetit, të cilin me anë të projekteve apo tenderëve e shpërndajnë ku duan dhe si duan, duke nxjerrë nga loja e fut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.682Z

Shtyllat e krimit komunist

Është vërtet i pabesueshëm reagimi i makinës kriminale të diktaturës ndaj ligjit të pastërtisë së figurave që po zyrtarizohet më së fundi nga mazhoranca parlamentare. Them i pabesueshëm, pasi natyrshëm pritej e kundërta, reagimi i viktimave të krimit komunist ndaj një ligji që p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.121Z

Bashkepunim ballkanik, kunder krimit

TIRANE - Drejtuesit e policive te Ballkanit, kane premtuar me shume bashkepunim mes tyre, duke qene se ky rajon eshte nje zone e preferuar nga organizatat kriminale per trafiqet e paligjshme. Drejtori i policise italiane, Prefekti Antonio Manganelli ka mbledhur ne Beograd, drejtoret e policive te ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.433Z

BE Presim rezultate kunder krimit

Gjatë prezantimit të PAMECA 4, ambasadori i BE-se Ettore Sequi ka kërkuar rezultate me konkrete në luftë kundër krimit të organizuar. Ndryshe nga perfaqesite e tjera diplomatike qe kane patur rezerva per Ligjin e ri Antimafia, Sequi tha se ligji i ri mun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.581Z

Lufta kundër krimit, bashkohen institucionet

Shqiperia eshte bere shteti i pare i rajonit qe ka ngritur njesine nderkombetare ILEK, që do të kordinoje institucionet e Policise, prokurorise, ministrisë së Financave dhe asaj te Drejtesisë ne lufte kunder krimit te organizuar. Njesia e ngritur me financimin e BE-se, do impleme

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama