Rezultate te kerkimit per termin: +Krishtlindjet

Total: 1674
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.760Z

Sonte kremtohen Krishtlindjet

Sonte në mesnatë, në Kosovë kremtohen Krishtlindjet. Për këtë festë të madhe të besimtarëve katolikë janë paralajmëruar manifestime të shumat fetare në mbarë Kosovën. Në Prishtinë, ditë më p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.936Z

Moldavia zhvendos Krishtlindjet

pQeveria pro-evropiane e Moldavise ka shpallur 25 dhjetorin feste zyrtare ne nje vend ku Krishtlindjet tradicionalisht festohen ne fillim te janaritp pVendimi eshte marre sot nga shumica e deputeteve ne Parlament por eshte kritikuar nga opozita komuniste pro-rusep pLigji eshte paraqitur nga depute

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.969Z

GaGa urren Krishtlindjet

Nga Express më 20 dhjetor 2010 në ora 11:15 Lady GaGa nuk i do shumë festat. Krijuesja e hitit “Poker Face” ka thënë se i urren Krishtlindjet. “I urrej Krishtlindjet”, tha ajo. “Mirë, ndoshta i dua ato, por vetëm për ata të cilët i kalojnë ato të vetmuar dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.763Z

Nishani ngatërron Krishtlindjet me Pashkët

Presidenti Bujar Nishani bëri sot në gafë në mesazhin e tij të urimit të Krishtlindjet. Kreu i shtetit, duke ju drejtuar besimtarëve të krishterë e cilëson këtë festë si festa e ringjalljes duke ngatërruar kështu Krishtlindjet me Pashkët. Gëzuar Krishtlindjet! Gëzuar ditën e shenj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.670Z

Krishtlindjet e Karolit

Teatri në anglisht nga nxënësit e shkollës së mesme Rrëshen Për të tretin vit trupa teatrale e shkollës së mesme në Rrëshen nën drejtimin e vullnetarëve të Korpusit të Paqes që punojnë në Bashkinë e Rrëshenit dhe në shkollën e mesme të qytetit, kanë ofruar për spektatorin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.868Z

Rusia feston Krishtlindjet ortodokse

Rusët ortodoksë nga e mbarë Rusia kanë festuar ditën e enjte Krishtlindjet Ortodokse. Patriarku i kishës ortodokse Kirill, së bashku me mijëra rus kanë pritur Krishtlindjet në katedralen e Saviorit e cila ndodhet në kryeqyteti rus, në Moskë. Më herët gjatë mëngjesit të ditës së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.835Z

"Katër Krishtlindjet" në kinema

Katër Krishtlindjet" titullohet filmi që fillon të shfaqet më 19 dhjetor në kinema Millenium në Tiranë. Një çift i pamartuar por shumë i lumtur që interpretohet nga aktorët Vince Vaughn dhe Reese Witherspoon kalojnë Krishtlindjet me secilën prej familjeve të tyre. Çifti r

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama