Rezultate te kerkimit per termin: +Kristaq +Gerveni

Total: 144
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.737Z

Gerveni tërheq padinë ndaj Kodhelitpër largimin nga selia e NATO-s

Të tjera rreth shkrimit Kodheli: Kristaq Gërveni s'është shkarkuar, i mbaroi mandati Presidenti Nishani dekreton lirimin nga detyra të Kristaq Gërvenit TIRANË- Pas dekretit të Nishanit, Kristaq Gerveni tërheq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.146Z

Bujar Nishani liron nga detyra Kristaq Gervenin

Presidenti ka vendosur që të dekretojë lirimin nga detyra të Kristaq Gervenit, që shërbente si Përfaqësues Ushtarak në Përfaqësinë e Përhershme në Shtabin e NATO-s në Bruksel. Në mbështetje të nenit 93 të Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë, si dhe të pikës 8 të n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.354Z

Abuzoi me gradat, kërkohet 6 muaj burg për Kristaq Gervenin

Gjashtë muaj burg për Kristaq Gervenin. Kjo është kërkesa që Prokuroria e Tiranës ka depozituar në Gjykatë, ndaj kunderadmiral Kristaq Gerveni, ish- përfaqësuesi Ushtarak në misionin e NATO-s. Akuza kërkon shpalljen fajtor të Gervenit me akuzën e “pranimit të favoreve nga ushta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.405Z

'Gerveni', Nishani letër Kodhelit: Jep sqarime

TIRANE-Gazeta “Panorama” boton reagimin e Presidencës pas deklaratës së ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli, se nuk janë prekur kompetencat e kreut të shtetit në urdhrin për kthimin në atdhe të kundëradmiral Kristaq Gervenit. Pak orë pas qëndrimit zyrtar të përfaqësueses

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.509Z

Gerveni pranon mbarimin e mandatit, Nishani sulmon shefin e Shtabit

Kundëradmirali, letër Ministrisë: Dua të tërhiqem nga FA, punësim civil në NATO BLEDAR HOTI Thellohet konflikti ndërmjet Presidentit të Republikës, Bujar Nishani, dhe nga ana tjetër Ministrisë së Mbrojtjes dhe Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Shqiptare. Shkaku i zgjerimit të ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.546Z

Gerveni: Në bisedime përdorëm hartën tonë

 Si pasojë e mospasjes së kufirit detar me Malin e Zi, një kapiten shqiptar u vra në vitin 1975 nga rojat fqinje, për shkak se pretendohej nga ish Jugosllovia se kishte hyrë në ujërat e saj. Sipas zv.shefit të shtabit të Përgjithshëm, kundëradmiral Kristaq Gervenit, rëndësia e ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.012Z

Gerveni largohet nga NATO, Nishani dekreton lirimin nga detyra të Kundëradmiralit

Presidenti, Bujar Nishani, dekreton lirimin nga detyra të Kundëradmiral Kristaq Gerveni, Përfaqësues Ushtarak në Përfaqësinë e Përhershme të Republikës së Shqipërisë në Shtabin e NATO-s në Bruksel. Në mbështetje të nenit 93 të Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë, si dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama