Rezultate te kerkimit per termin: +Kristianizmi

Total: 69
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.148Z

Roma, Kristianizmi dhe shteti komb

Roma nisi të dobësohej në momentet që këputi lidhjet e saj me botën shpirtërore / metafizike, kur u sekularizua plotësisht (një tregues sekondar i sekularizimit të Romës është ekzagjerimi në të ngrënë e të pirë si dhe perversiteti seksual) dhe kur u mundua ta mbajë popullin që q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.122Z

Ku takohen islamizmi dhe kristianizmi

Titulli i këtij shkrimi është huazuar nga një thënie e Lordit G.Robertson (ish-ministër i Jashtëm i Britanisë), pas vizitës që bëri në Kosovë në vitin 2000, ku u shpreh për luftë në Kosovë në interes të komunitetit ndërkombëtar, për Kosovën si vend i vogël në një pikë jas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.156Z

Presidenti gjerman Wulff u zgjat doren muslimaneve

Kur muslimanet dhe muslimanet gjermane me shkruajne Ju jeni presidenti yne atehere une i pergjigjem me gjithe zemer Po sigurisht une jam presidenti juaj. Qe do te thote me kenaqesi dhe me bindje une jam presidenti i te gjithe atyre qe jetojne ne Gjermani. Kristianizmi ka padyshim vendin e tij ne Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.301Z

Marrëzia e frikës nga Islami

Nga Bernard Guetta Eshtë e trishtë që na duhet të përsërisim vazhdimisht se jo të gjithë myslimanët janë terroristë potencialë dhe që Islami e demokracia mund të shkojnë përsosmërisht mes tyre. E megjithatë duhet të vazhdojmë ta bëjmë, edhe sepse një kandidat për president

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.223Z

Një luftë mes dy botëve

("Stratfor") Vrasjet ne Paris te karikaturisteve qe vinin ne loje Islamin dhe hebrenjve qe po bënin pazarin e te shtunes, nga ana e islamisteve, kane galvanizuar boten mbare. Dhe nje bote e galvanizuar eshte gjithmone e rrezikshme. Njerezit e galvanizuar mund te bejne gjera te pakujdesshme.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.447Z

Lind fëmijën, ndërsa është dënuar me vdekje

Sudan Një grua në Sudan, që është dënuar me vdekje dhe pret ekzekutimin nën akuzën se ka tradhtuar fenë e vet, lindi fëmijën, ndërsa gjendet në burg pranë Khartumit, kryeqytetit të Sudanit. Meriam Yehya Ibrahim Ishag u martua me një kristian dhe është dënuar me varje për apostasi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.992Z

Ky kryq i gjetur rastësisht, mund të ndryshojë historinë |FOTO

Transmetuar më 19.03.2016 - 22:29 Danezi Dennis Fabricius Holm kishte dalë për një shëtitje, pasi kishte marrë me vete edhe detektorin e tij të metaleve. Gjuetari amator i thesareve kishte nisur të kërkonte në një fushë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama