Rezultate te kerkimit per termin: +Krkes

Total: 307
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Prokuroria krkes Kushtetueses: Pezulloni komisionin hetimor

Prokuroria e Prgjithshme i ka drejtuar sot nj krkes Gjykats Kushtetuese ku i krkon ksaj t fundit q t pezulloj vendimin e Parlamentit pr ngritjen e komisionit hetimor pr Kryeprokurorin Theodhori Sollaku. N krkesn drejtuar Kushtetueses theksohet se komisioni hetimor Sollaku 2 nuk respekton Kushtetutn,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

Gurakuqi krkes Kuvendit

Tiran (Start)- Kryetari i Partis Demokristiane Anton Gurakuqi ka krkuar nga Kuvendi i Shqipris, q t miratohet brenda ktij sesioni parlamentar ligji pr hapjen e dosjeve t ish-bashkpuntorve t Sigurimit t Shtetit. N nj deklarat pr mediat, Gurakuqi tha se sht e pafalshme q politika shqiptare nuk gjen do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.869Z

Prefekti i Tiranës: Ja standardet e dyfishta të Edi Ramës

Bashkia e Tirans prdor standarde t dyfishta n interpretimin e nj ligji, q synon t bj transparencn e fondeve q kjo njsi prfiton pr do vit nga buxheti i shtetit. Akuza vjen nga Prefektura e Tirans, s cils, pak dit m par, Bashkia e Tirans i refuzoi nj krkes pr auditimin e fondeve t pushtetit qendror. K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.896Z

ALUIZNI: Legalizimi me bono ka nisur sipas ligjit

Nis t aplikohet procesi i legalizimeve me an t bonove t privatizimit. Drejtori i qarkut t Tirans s ALUIZNI-t, Agim Berisha, u shpreh se tashm t gjith qytetart q kankrkes pr legalizim dhe e kan emrin n lista, mund t drejtohen pran bankave me bonot e privatizimit. Sipas drejtorit, i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

PS mocion n Kuvend pr Progres Raportin e BE-s

Grupi Parlamentar i Partis Socialiste dorzoi sot n Kryesin e Kuvendit nj krkes pr mocion debat me Kryeministrin Sali Berisha, lidhur me problematikn e Progres-Raportit t BE-s pr Shqiprin. Kjo u b e ditur sot pr mediat, nga Kryetarja e Grupit Parlamentar t PS-s, Valentina Leskaj. "Kemi dorzuar sot nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Banda e Durrsit, dshton seanca

Tiran (start) Seanca n ngarkim t Bands s Durrsit, ka prfunduar pa asnj rezultat kt t enjte, madje n sall ka pasur debate t ashpra midis avokatve dhe t burgosurve n njrn an, dhe trupit gjykues n ann tjetr. T pandehurit kan krkuar thirrjen n seanc pr t dshmuar edhe disa politikan, megjithse nuk prmen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.435Z

Gaçi: Të lërë komentet politike

PS reagon pas deklaratave t sekretarit t Ministris s Ekonomis Prve akuzave, Partia Socialiste ka emetuar dje edhe disa kshilla etike. Kshtu, pa deklaratave t sekretarit t Prgjithshm t Ministris s Ekonomis, deputeti socialist, Artan Gai, ka replikuar duke kujtuar se detyra e npunsit civil po shprdor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama