Rezultate te kerkimit per termin: +Krkesat

Total: 345
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Fratini paraqet krkesat

Tiran (start)-Gjat nj takimi me kryeministrin shqiptar Sali Berisha, ministri i Jashtm italian Franko Fratini deklaroi se se Kryeministri Berisha i ka mbajtur tashm premtimet e dhna Evrops, duke garantuar n kt mnyr ecjen me sukses t Shqipris drejt integrimit n BE dhe antarsimit t plot n NATO. Duk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.533Z

Syt n Afrik

T mrkurn dhe t enjten n qytetin Cape Town t Afriks s Jugut do t mbahet mbledhja e jashtzakonshme e antarve t Komitetit Ekzekutiv t FIFA-s. Prpos disa shtjeve t rndsishme botrore, n kt mbledhje Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s pritet t diskutoj edhe rreth futbollit t Kosovs. S paku kshtu kan premtuar zy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.658Z

Pranimet në shkollat e larta, më shumë kuota për Ekonomikun dhe Informatikën

Kete vit numrin me te larte te kuotave te pranimeve e kane deget qe konsiderohen me te preferuarat nga maturantet si ato ekonomike apo informatike. Struktura e shperndarjes se tyre kete vit ka ndryshuar. Ato me pak te preferuarat kane nje numer kuotash me te ulet krahasuar me vitet e mparshme. Ke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

Rihapen doganat me Greqin

Jan elur n ort e para t mngjesit t dits s sotme, pikat kufitare me Greqin, pasi 3600 doganier grek, i dhan fund grevs 4 ditore. Doganiert vendosn t kthehen n pun, pas bisedimeve prej m se 8 orsh me prfaqsuesit e qeveris greke. Palt ran dakord q t rinisnin punn, duke marr parasysh pasojat tejet t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Energjia, do t vazhdoje ndrtimi me koncenson i HEC-eve

Ministria e Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks edhe gjat ktij viti, do t vijoj dhnien me konension t ndrtimit t HEC-eve lokale n t gjith vendin, tha zvendsministri i saj, Eno Bozdo. Gjat muajit Shkurt do t zhvillohen garat konkurruese pr ndrtimin me konension t HEC-eve mbi lumin e Valbons n Dragobi t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.670Z

Këtë vit, më shumë kuota në Ekonomik dhe Informatikë

Ministria e Arsimit: Rritja, pr shkak se kta sektor jan m t krkuarit dhe ka m shum treg pune Kt vit, numrin m t lart t kuotave t pranimeve e kan degt q konsiderohen m t preferuarat nga maturantt, si ato me baz profilin ekonomik apo informatikn. Struktura e shprndarjes s tyre kt vit ka ndryshuar. Ato

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.927Z

Paratë publike, inspektim për të evituar abuzimet

Gjobë nga 40 mijë në 70 mijë për shkelësit Asnj njsi publike nuk mund t keqmenaxhoj fondet e saj. Pikrisht kt gj synon dhe projektligji i propozuar nga Ministria e Financave, “Pr inspektimin financiar publik”. N draftin e mbrritur n Kuvend parashikohet q inspekt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama