Rezultate te kerkimit per termin: +Krkimi

Total: 41
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.866Z

Pr far e prdorin internetin shqiptart?

Epoka e Internetit pr shqiptart duket se ka filluar mbar. Fal shtimit t kompanive q ofrojn shrbimin e internetit n Shqipri dhe politikave t tyre pr mime konkurruese n tregun shqiptar sht rritur ndjeshm numri i prdoruesve t t shumprfolurit internet. Por prse prdoret interneti n Shqipri dhe a na v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.742Z

Irani marrëveshje për programin nuklear

Pas bisedimeve me lidert nga Turqia dhe Brazili, Irani kat ditur se ka arritur nj marrveshje mbi programin e tij nuklear. Nj zdhns i Ministris s Jashtme tha se marrveshja q do t nnshkruhet shum shpejt, i lejon qeveris s Ahmadinexhad t procesoj n Turqi materialet nukleare. Pasurimi i Uraniumit deri n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.476Z

Topi firmos 4 ligje të reja të qeverisë

Presidenti Bamir Topi firmosi dje 4 ligje t reja t qeveris. Ai dekretoi shpalljen e ligjit nr. 10 298, dat 8.7.2010 “Pr miratimin e aktit normativ, me fuqin e ligjit, nr. 2, dat 16.6.2010, t Kshillit t Ministrave “Pr nj shtes n ligjin nr. 7746, dat 28.7.1993 “Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.499Z

Arrestohet, iu kapën 50 gramë kokainë në veshjet intime

Itali Kan mjaftuar 50 gram kokain t fshehura n t brendshme q nj emigrant shqiptar t vihet n pranga nga karabiniert italian. Fjala sht pr nj 36-vjear shqiptar, i cili u arrestua pr posedim t drogs n vendin e quajtur San Benedeto t Trontos nga disa polic t skuadrs s rrugorve, t cilt e kan ndalur at p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Van Rompuy e quan vetn federalist

Herman Von Rompuy, i cili ket jav edhe zyrtarisht do t bhet presidenti i par i BE-s, e prshkroi sot vetn si nj federalist europian, por ai me kt rast nnvizoi se nuk sht fundamentalist. Dy dit para marrjes prsipr t funksionit, gjat ceremonis q do t organizohet t martn n Lisbon, dit kjo kur do t hy n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.409Z

Përleshje në plazh, tre veta në spital

Sarand Nj grindje banale mes dy pal vllezrish ka prfunduar me plagosjen e katr t prfshirve n sherr dhe prangosjen e dy prej tyre. Ngjarja ka ndodhur n vendin e quajtur Shpella e Lukovs. Sipas burimeve nga Komisariati i Policis s Rendit, Sarand, vllezrit Shklqim Shehu 58 vje, Jorgo ela ose Fatmir Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.564Z

Metrologjia, Shqipëria anëtare në EURAMET

Drejtoria e Prgjithshme e Metrologjis, n zbatim t detyrimeve q rrjedhin nga neni 75 i Marrveshjes s Stabilizim-Asociimit, lidhur me promovimin e pjesmarrjes se Shqipris n Organizmat Evropiane dhe ndrkombtare, realizoi nj tjetr arritje dhe sukses pr metrologjin shqiptare. Pas anta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama