Rezultate te kerkimit per termin: +Kroacis

Total: 1768
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.411Z

Emine Përlaskaj zgjidhet deputete në Kuvendin e Kroacisë

Shqiptarja Ermina Përlaskaj është bërë deputete në Kuvendin e Kroacisë. Ajo do të përfaqësojë jo vetëm pakicën shqiptare në këtë shtet të Bashkimit Evropian, por të gjitha pakicat nga vendet e ish-Jugosllavis&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.933Z

Kolinda Grabar Kitaroviq: Pakicat kombëtare janë pasuri e Kroacisë

Presidentja e re e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq, ka bërë sot betimin. “Do të jem presidente e të gjithë qytetarëve kroatë, pavarësisht përkatësisë politike, fetare dhe gjinore. Pakicat kombëtare janë pasuri e Kroacis&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.717Z

Krasniqi uron anëtarësimin e Kroacisë në BE

PRISHTINË-Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi uroi kryetarin e Parlamentit të Republikës së Kroacisë, Josip Leko, me rastin e hyrjes së Republikës së Kroacisë në Bashkimin Evropian. "Në emër t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.487Z

Jahjaga u prit nga Presidenti i Kroacisë, Ivo Josipoviq

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga u prit sot në Dubrovnik nga Presidenti i Republikës së Kroacisë, zotëri Ivo Josipoviq, me ftesë të të cilit po merr pjesë në Samitin Bërdo - Brioni. Presidentja Jahjaga dhe Pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.767Z

Bekim Balaj shënon eurogol në derbin e Kroacisë (Video)

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Bekim Balaj, ka shënuar një gol të bukur në derbin e Kroacisë, në fitoren e skuadrës së tij Rijeka, 3:0 ndaj Hajdukut të Splitit. Balaj shënoi golin e dytë të ndeshjes në minutën e 14’.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.848Z

Sllovenia mund ta bllokojë hyrjen e Kroacisë në BE

Sllovenia mund ta bllokojë hyrjen e Kroacisë në Bashkimin Evropian, të planifikuar në vitin 2013, po që se kontesti iI gjatë mbi kursimet bankare nuk zgjidhet”, ka paralajmëruar ministri i Jashtëm i Sllovenisë. “Kjo është e mun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.542Z

Jahjaga priti ambasadoren e re të Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviq

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga priti sot në takim ambasadoren e re të Republikës së Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanović, e cila i dorëzoi letrat kredenciale, njofton zyra për informim e presidentes. Presidentja

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama