Rezultate te kerkimit per termin: +Krutje

Total: 256
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.353Z

Krutje, Ruci: Merrni pjese ne votime

Kryetari i asamablese se Partise Socialiste, Gramoz Ruci u beri thirrje banoreve ne Krutje te marrin pjese masivisht ne votime me 28 qershor. Duke iu referuar statistikave te zgjedhjeve, zoti Ruci tha se vetem duke votuar, shqiptaret mund te ndryshojne qeverisjen. “Ne 2005-en votua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.312Z

Arrestohen dy vëllezër në Krutje, akuzohen për disa vjedhje me armë

Dokumentohen disa vjedhje me armë të ndodhura në fshatin Krutje e Poshtme në Lushnje. Policia ka arrestuar në flagrancë dy vëllezër, të dyshuar si autorë të tyre. Të arrestuarit janë: 1.Doald Zako, 22 vjeç,(i denuar më parë disa herë për vjedhje). 2.Saimir Zako, 21 vjeç,(i dënuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.431Z

AKU zbulon dhe bllokon miell misri me aflatoksinë B1 në Krutje

Zbulohet e bllokohet miell misri me aflatoksinë B1 në Krutje të Lushnjes. Zbulimi i miellit u bë gjatë një kontrollit të ushtruar nga Ministria e Bujqësisë dhe AKU. Ministria sqaron se ndotja e miellit ka ardhur si rezultat i ruajtjes së tij në depo me lagështi dhe pa ajrim. Nga ana tjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.392Z

Meta në Krutje: “Plani ynë shpëton bujqësinë dhe ekonominë”

Autori i Lajmit: red.Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, zhvilloi një takim me qindra banorë të komunës Krutje në Lushnjë. Duke folur për krizën e rëndë në të cilën ndodhet bujqësia aktualisht në Shqipëri, Meta u shpreh se sigurisht që bujqësia është kryetem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:47.930Z

Kryeministri Berisha përgëzon punën me tre turne në ndërtimin e rrugës Fier Shegan -Allkaj, në komunën Krutje

  Kryeministri Berisha,  pas inspektimit të rrugës Fier Shegan –Allkaj_ Krutje, u ndal gjatë rrugës që po ndërtohej, për të takuar një grup punëtorësh e inxhinierësh, të cilët vazhdonin të punonin në turnin e pasdites. Kryeministri Berisha i përgëzoi për zbatimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.517Z

Kavajë, një vajzë gjendet e mbytur në banesë. Autori vetëvritet

  Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në qytetin e Kavajës ku një vajzë është gjetur e vrarë në banesën e saj. Policia dyshon se autori ka vrarë veten. Ai është gjetur në Krutje të Lushnjes. Mësohet se në banesën e saj është gjetur e mbytur shtetasja J.C, 27 vjec. Pol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.084Z

Vëllezërit dhunojnë xhaxhain, arrestohen nga policia

Policia e Lushnjes ka arrestuar në flagrancë dy vëllezër, 21 dhe 26 vjeç, banues në Krutje, Lushnje, pasi për motive të dobëta kanë ushtruara dhunë fizike ndaj xhaxhait të tyre. Sipas policisë, vëllezërit kanë goditur me mjete të forta në kokë dhe trup në shtëpinë e tij, xhaxha

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama