Rezultate te kerkimit per termin: +Kryefjala

Total: 2291
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.456Z

Meta: Reformat, kryefjala e mesazhit të Uashingtonit

Mesazhet e mbërritura nga Uashingtoni në vizitën e kryeministrit Edi Rama janë të qarta edhe për kreun e LSI-së, Ilir Meta dhe ato kanë vetëm një kryefjalë; reformat. SHBA mbështet rrugën e reformave dhe bëjnë thirrje për thellimin e tyre veçanërisht në drejtësi, deklaroi në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.516Z

Progres-raporti, Gjosha: Reforma në drejtësi, kryefjala e punës

Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha pas kthimit të saj nga Brukseli, ka folur për progres-raportin e publikuar një ditë më parë nga Parlamenti Europian. Në një deklaratë për mediat, Gjosha tha se vlerëson arritjet e cituara në raport por reforma në drejtësi do të jetë kryefjala e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.653Z

Edi Rama, kryefjala e Berishës

Nga Xhovani Shyti   Rama ju ka quajtur shpellarë juve, dhe prandaj ai nuk e meriton votën tuaj. Ka qenë një nga frazat e fjalimit që kryeministri në detyrë dhe kryetari dinastik i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i ka adresuar, disa ditë më parë, banorëve të Kamz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.846Z

Kryefjala duhet të jetë Alternativa jo Kundërshtari i keq

Aspekti i pseudo-vlerave karakterizohet edhe nga një teknikë që po përdoret në mënyrë sistematike nga anët respektive. Bëhet fjalë për pseudo-vlerësimin duke përdorur kundërshtarin. Shohim qartësisht që në çdo fushatë elektorale apo nëpër debate publike, që kryefjala e pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.542Z

Bregu: Reforma zgjedhore, kryefjala e detyrimeve

TIRANE - Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu e ka cilesuar marreveshjen per reformen zgjedhore si  kryefjalen e detyrimeve per integrimin e vendit tone ne BE. Deklarata eshte bere pas përfundimit të takimit të 5-të të Komitetit të Stabilizim-Asociimit, të zhvilluar më 11-12 korrik në Br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.790Z

Samiti i NATO Afganistani kryefjala e bisedimeve

Duket se kryefjala e samitit te NATO-s ne Lisbone do te jete Afganistani si nje nga luftrat qe ka vene ne rrezik edhe vete ekzistencen e Aleances. 28 vendet anetare do te mblidhen me shpresen per te arritur nje strategji te re me te cilen NATO do te mbroje veten e saj ne nje dekade.Ne sam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.632Z

Meta- Harris Kryefjala e angazhimit politik reformimi i drejtesise

Transmetuar me 17032016 - 1342 Tirane 17 mars 2016 NOAal- Kryetari i Kuvendit Ilir Meta priti sot nje delegacion te Komitetit Hebraik Amerikan AJC kryesuar prej shefit ekzekutiv David Harris ku tha se kryefjala e angazhimit politik sot mbetet reformimi i si

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama