Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministrja +May

Total: 312
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.467Z

Britani/ Cameron lë detyrën, Theresa May, kryeministrja e re

David Cameron dha zyrtarisht dorëheqjen si Kryeministër i Britanisë së Madhe dhe dorëzoi detyrën tek Mbretëresha. Tashmë Britania do të drejtohet nga një femër, Theresa May, të cilës detyra e Kryeministres iu dorëzua nga Mbretëresha Elizabet. Cameron mbajti fjalim duke deklaruar dor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:40.958Z

Britani, kryeministrja May do udhëheqë negociatat për Brexit

Kryeministrja britanike, Theresa May deklaroi se ajo do të udhëheqë bisedimet me Bashkimin Europian, duke zhvendosur fokusin e departamentit të Brexit-it drejt përgatitjes për largimin e Britanisë nga blloku. Një njësi e posaçme brenda zyrës së May ka marrë pjesë në bisedimet për Br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.610Z

Kryeministrja May: Nuk dua një dalje të nxituar të Anglisë nga BE

Kryeministrja e re e Britanisë Theresa May deklaroi se vendit do t’i nevojitet kohë për “Brexit”. “Nuk dua një dalje të nxituar të Anglisë nga Bashkimi Europian”, tha May. Kryeministrja i telefonoi kancelares Angela Merkel dhe presidentit francez Francois Holland

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.697Z

Pamela Anderson për May: Kryeministrja më e keqe në histori

Aktorja e njohur, Pamela Anderson ka dhënë mendimin e saj për kryeministren e Britanisë, Theresa May nëpërmjet një shkrimi në faqen e saj online. Ajo e filloi që nga Julian, një burrë që u arrestua para 7 vitesh pasi kërkonte të tregonte viktimat që u vranë në Irak. Julian ka qëndr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.504Z

Përplasja Britani-Rusi, kryeministrja May dëbon 23 diplomatë rusë

Kryeministrja britanike mbajti një fjalim përpara deputetëve të Parlamentit britanik, përmes të cilit shpalosi një sërë masash në kundërpërgjigje të asaj që e quajti si tentativë vrasjeje ndaj ish-spiunit rus në Britani nga fajtori i vetëm, shteti rus. Një nga masat e para dhe të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.400Z

Theresa May do të jetë Kryeministrja e re e Britanisë

Cameron: May ka mbështetjen time të plotë, ajo do ta marrë detyrën të mërkurën Theresa May do të marrë detyrën e Kryeministres së Britanisë së Madhe ditën e mërkurë. Vetë kreu në ikje i ekzekutivit, David Cameron tha në pasditen e djeshme se May ka mbështetjen maksimale të Part

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.402Z

VIDEO/ Kryeministrja e Britanisë e nis me një gafë

Theresa May do të jetë kryeministrja e Britansë së Madhe brenda pak orësh, por ajo e ka nisur rrugëtimin e saj me një gafë. Teksa vizitoi Downing Street, ajo bëri një garë në dalje nga dera e famshme e zezë. Ajo mori rrugën në të djathë ndërkohë që duhet të shkonte majtas nga

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama