Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeprokuroren +Arta +Marku

Total: 23
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.641Z

Ambasadori Lu takon Kryeprokuroren Arta Marku

Ambasadori i SHBA-së Donald Lu ka zhvilluar një takim prej 30 minuta me Kryeprokuroren e Përkohshme Arta Markun, si shenjë mbështetje ndaj saj pas kundërshtimit të opozitës dhe kaosit të krijuar në Kuvend ditën e hënë. Një ditë më parë, ambasadori Lu takoi edhe Lulzim Bashën dhe Mo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.462Z

Paditet kryeprokurorja Arta Marku

Prokurorja e krimeve të rënda Sonila Muhametaj padit kryeprokuroren e përkohshme Arta Marku Ajo e ka depozituar padinë në Gjykatën Administrative dhe kërkon shfuqizim të urdherit të Markut, me anë të të cilit e transferoi nga Krimet e Rënda në Prokurorinë e Pukës. Padia do të shqyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.020Z

Vendim i qeverisë, kompensim qeraje për kryeprokuroren Arta Marku

Vendimet e miratuara në mbledhjen e qeverisë janë publikuar sot dhe ai që pritet të bëjë bujë në media është natyrisht marrja përsipër nga ana e Këshillit të Ministrave për të kompensuar qiranë e banesës për strehimin e Kryeprokurores së Përkohshme, Arta Marku. Sipas vendimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.641Z

Ambasadori Lu, 30 minuta takim me kryeprokuroren Marku

Ambasadori amerikan Donald Lu ka zhvilluar sot një takim me Kryeprokuroren e Përkohshme, Arta Marku, e zgjedhur në këtë post vetëm pak ditë më parë. Ka qenë ambasadori amerikan, i cili gjatë orëve të paradites ka shkuar në ambientet e Prokurorisë së Përgjithshme, ku u zhvillua taki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.286Z

Vasili: Arta Marku po ul Prokurorinë në prehrin e krimit!

Deklarata e kryeprokurores së përkohshme Arta Marku lidhur me padinë e sotme të opozitës, ka shkaktuar reagimin e kreut të grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili. Përmes një qëndrimi të shprehur në faqen e tij zyrtare në rrjetin social Facebook, Vasili s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.895Z

Vettingu, Arta Marku justifikon pasurinë. Kryeprokurorja drejt rikonfirmimit

  KPK ka zhvilluar seancën dëgjimore për kryeprokuroren Arta Marku në kuadër të procesit të vettingut në sistemin e drejtësisë. Kryeprokurorja nuk ishte e pranishme në seancë pavarësisht masave të larta të sigurisë që ishin marrë, por ajo përfaqësohej nga avokatja Lirime Ç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.640Z

Donald Lu në Prokurorinë e Përgjithshme, takon Arta Markun

TIRANË- Ambasadori i Shteteve të Bashkuara Donald Lu ka shkuar në Prokurorinë e Përgjithshme për të zhvilluar një takim me Kryeprokuroren e Përkohshme Arta Marku. Pas takimeve që pati dje me krerët e opozitës Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi, Donald Lu ka takuar edhe kryeproku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama