Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeqytetet

Total: 1493
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.448Z

Kryeqytetet shqiptare

12-02-2012 / Nga Blerina Rogova Gaxha Shqiptarët në këtë muaj kanë disa përvjetorë të rëndësishëm, që lidhen fort me ekzistencën e tyre kombëtare politike dhe kulturore. Si sot 92 vjet më parë, menjëherë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.586Z

Alarmi, rrezik sulmesh terroriste në kryeqytetet europiane

Policia austriake, referuar të dhënave të shërbimeve inteligjente, ka paralajmëruar disa kryeqytete europiane për mundësinë e sulmeve ose të të shtënave në Europë përpara Vitit të Ri. Janë përmendur disa emra të mundshëm të agresorëve potencialë të cilët janë kontrolluar. He

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.261Z

Tirana dhe Moska, dy kryeqytetet më të rrezikuara nga sulmet terroriste?

Tirana dhe Moska janë dy kryeqytetet europiane më të rrezikuara nga sulmet terroriste të Shtetit Islamik, ISIS. Alarmi ekstrem, i marrë nga shërbimet e huaja inteligjente, është analizuar dhe përcjellë nga Shërbimi i Informativ Shtetëror, drejt organeve të tjera të ruajtjes së rend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.931Z

Negociata Bushati Opozita po dergon flete-rrufe neper kryeqytetet e Europes

var fbShare url httpvizionplusalnegociata-bushati-opozita-po-dergon-flete-rrufe-neper-kryeqytetet-e-europessize smallp styletext-align justifyPas konferences se perbashket mes kancelares gjermane dhe kryeministrit shqiptar ka reaguar edhe kryediplomati Bushati Gjate nje deklarate per mediat ministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.584Z

Rrezik sulmesh terroriste në kryeqytetet europiane, alarmi nga policia austriake

Policia austriake, referuar të dhënave të shërbimeve inteligjente, ka paralajmëruar disa kryeqytete europiane për mundësinë e sulmeve ose të të shtënave në Europë përpara Vitit të Ri. Janë përmendur disa emra të mundshëm të agresorëve potencialë të cilët janë kontrolluar. He

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.931Z

Negociatat, Bushati: PD të ndalë fletë-rrufetë në kryeqytetet e Evropës

Duke rikonfirmuar atë që është thënë nga qeveria, ministri i Jashtëm Ditmir Bushati thotë se kushti i vetëm për çeljen e negociatave është zbatimin i menjëhershëm i ligjit të Vettingut. Megjithatë, kryediplomati thekson se puna duhet të vazhdojë në mënyrë të pandërprerë për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.819Z

Festimet ne kryeqytetet e botes

Në të gjithë botën u festua mbërritja e Vitit të Ri 2014 me spektaklin e fishekzjarreve, kërcime, përqafime, lutje në tempuj apo kredhje në det. Në Europe, Berlini dhe Parisi ishin kryeqytetet ku u pane spektakle të mrekullueshm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama