Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeqyteti

Total: 8271
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.607Z

FOTOT/ Tirana, kryeqyteti i të rinjve

Kryeqyteti i të rinjve. Kështu e cilëson kryebashkiaku Erion Veliaj, Tiranën. Ai thotë se janë pikërisht të rinjtë, ata që mund të promovojnë kryeqytetin tonë. Fto miqtë të vizitojnë kryeqytetin e të rinjve, me ushqimin, kulturën dhe festat më të mira të rrugës. #PromovoTira

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.374Z

Berlini, kryeqyteti i dhunes ekstreme

Berlini nuk eshte vetem kryeqyteti i Gjermanise, por edhe kryeqyteti i dhunes se ekstremisteve te majte. Sipas Zyres per Mbrojtjen e Kushtetutes, sic njihet ndryshe sherbimi sekret i anti-terrorizmit, ne periudhen 2003-08 ne qytet jane regjistruar 835 episode dhune, 186 prej te cileve ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.047Z

Liverpuli kryeqyteti i kërcimit lap-dance

Liverpuli ka mundur rivalët duke e rrëmbyer titullin e këtij viti. Në fakt nuk bëhet fjalë për futbollin por për lap-dancing. Qyteti kryeson në këtë garë ndërsa The Sun ka konstatuar se në këtë qytet ka më shumë klube striptizmi për popullësi në raport me çdo q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.889Z

Tirana, kryeqyteti i shatërvaneve pa ujë.

Tirana është një nga ato kryeqytete që i ka të pakta shatërvanet, por dhe ata që janë iu mungon uji . Dy shatërvanet kryesore të kryeqytetit, shatërvani tek sheshi Nënë Tereza dhe tek Zogu i zi janë thjesht si objekte që luajnë rolin e rrethrrotullimit, por hijeshia që jep çdo shat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.048Z

Përgjaket kryeqyteti, 3 të vrarë

Gjyshi vret nipin 20 vjeçar e më pas veten. Një 50-vjeçar në Kamëz u ekzekutua në pritë pranë shtëpisë Kryeqyteti është zgjuar mëngjesin e sotëm me dy viktima, të regjistruara vetëm brenda një ore. Fillimisht policia njoftoi se një atentat kishte ndodhur në një prej lokaleve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.073Z

FOTOT/ Kryeqyteti i ciganëve! Njihuni me qytetin madhështor Soroca

Qyteti moldav i Soroca është një ndër më të çuditshmit dhe tërheqësit. Aty mund të gjesh vila të frymëzuara nga teatri Bolshoi apo Bazilika e Shën Pjetrit. Qyteti i vogël që banohet vetëm nga ciganë është shndërruar në një pikë turistike për shkak të arkitekturës së ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.350Z

Essen nga Gjermania shpallet Kryeqyteti Evropian i Kulturës

Essen, 11 janar, NOA Essen nga Gjermania është zgjedhur si kryeqyteti Evropian i Kulturës për vitin 2010. Qyteti i njohur në luginën e Ruhrit ka qenë kryeqyteti gjerman i prodhimit të çelikut dhe qymyrit. Kur industria e çelikut ishte në rënie, fabrikat në fushë u konvertuan në m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama