Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetari

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.622Z

Arsyetohet kryetari

Me t’u kthyer nga vizita njëjavore në Angli, kryetari i Komunës së Ferizajt, Bajrush Xhemaili, e ka ndier si obligim të jap shpjegime para medieve, shkaku që dy ditë më parë një gjë të tillë e kishte kërkuar shoqëria civile, përkatësisht organizata joqeveritare INPO. Dukej ashiqar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.963Z

Kryetari i Bashkis

• Martin LekaQë Tirana është mbushur me plehra, kjo tashmë dihet e shihet. Por që Kryetari i Bashkisë, përgjegjësi kryesor për gjendjen e pastrimit në qytet, do na çudiste në këtë farë feje qysh në fillim të vitit të ri, këtë askush s’e kishte menduar?!...D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.352Z

Kryetari kunder historise

Vizita e kryetarit të Shqipërisë, Bamir Topi, në Kosovë prej 25- 27 janar, në mediat e shkruara e elektronike dhe në opinionin shqiptar të Kosovës u quajt vizitë historike. Dhe, u quajt, kështu, vizitë historike, për arsye se u bë në prag të ngjarjes më të madhe në historinë e Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.674Z

Hetohet kryetari

Bratislav Nikolic, kryetar i Shtërpcës, është nën hetime, sepse dyshohet se në zgjedhjet e përgjithshme të 12 dhjetorit ka penguar procesin e votimit në fshatin Biti e Poshtme. Hetimet ndaj tij konfirmohen edhe nga Prokuroria Publike Komunale në Ferizaj. Nga Nexhmije Ahmeti më 10 mars

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.894Z

E rrah Kryetari

Në ditën e zgjedhjeve më 12 dhjetor, Marian Ljubic, vëzhgues i Partisë Socialdemokrate Serbe, thotë se është rrahur nga Kryetari Shtërpcës, Bratisllav Nikolic, dhe truprojat e tij. Sipas Ljubic, votat në Shtërpcë janë vjedhur nga Partia Liberale Serbe e Kosovës. Në polici ka dëshmua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.468Z

Arrestohet kryetari i Zagrebit

Kryetari i Zagrebit, Milan Bandiq është arrestuar sot, raporton e përditshmja kroate, “Jutarnji List”, transmeton Indeksonline. Kryetari i Zagrebit është arrestuar të dielën pasdite, ka konfirmuar për “Jutarnji...”, burime nga policia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.595Z

Rregullorja e re, Kryetari i KQZ-së, kompetenca njësoj si zv/kryetari

Pritet të miratohet nesër rregullorja e re e KQZ-së. Rregullorja vjen katër muaj pasi është ngritur ky institucion. Kryetari dhe nënkryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, do të kenë të njëjtat kompetenca jo vetëm për sa i përket veprimtarisë së këtij komisioni, por edhe n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama