Rezultate te kerkimit per termin: +Ksera

Total: 1989
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.059Z

Arrestohet ish-ministri Spiro Ksera

Ish-ministri i Çështjeve Sociale gjatë qeverisë Berisha, Spiro Ksera, është arrestuar me akuzën e shpërdorimit të detyrës, me urdher te Prokurorise. Spiro Ksera akuzohet për një tender të bërë disa ditë përpara se të linte detyrën, i cili kap vleren e 30 mln lekeve. Ndalimi i tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.318Z

Shtyhet seanca gjyqësore ndaj ish-ministrit Ksera

Është shtyrë seanca e parë gjyqësore ndaj ish-ministrit të Punës dhe Çështjeve Sociale, Spiro Ksera. Mësohet se Ksera nuk ishte i pranishëm në sallë, ndërsa avokatët e tij kanë kërkuar kohë për njohjen e materialeve në dosje. Prej katër muajsh, ish-ministri Spiro Ksera ndodhet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.185Z

Spiro Ksera para Gjykates

brbrIsh-ministri i punes dhe ceshtjeve sociale Spiro Ksera del para gjykates per tu perballur me akuzen e vjedhjes duke shperdoruar detyren e kryer permes procedurave fiktive per organizimin e disa aktiviteteve social-kulturore ne vitin 2013 Prokuroria e Tiranes nisi hetimet pas kallezimit te Kontr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.430Z

Spiro Ksera në gjyq, prokuroria përfundon hetimet

Ish-ministri i Punës akuzohet për shpërdorim detyre, bëri me letra disa aktivitete fiktive Ish-ministri i Punës, Spiro Ksera, ka përfunduar në gjykatë si i pandehur. Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet dhe në fillim të javës së ardhshme do të depozitojë dosjen në sekretarinë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.320Z

Nis gjyqi Ksera mungon ne salle

brbrGjykata e Tiranes ka nisur procesin gjyqesor per ish-ministrin e punes Spiro Ksera i akuzuar per vjedhje dhe shperdorim detyre Ksera nuk ishte i pranishem ne seancen e pare ndaj tij te mbajtur ne Gjykaten e Tiranes ndersa relatori i ceshtjes vendosi t8217i jap kohe avokateve e te pandehurve per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.125Z

3 vite burg për ish ministrin Spiro Ksera

Prokuroria ka dhënë pretencën për ish ministrin e Punës, Spiro Ksera, duke kërkuar 3 vite burg. Ksera akuzohet për vjedhje duke shpërdoruar detyrën. Më herët gjykata pranoi kërkesën për gjykim të shkurtuar të ish Ministrit, ndaj Ksera përfiton uljen e dënimit me një të tretë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.300Z

Dosja Ksera cohet ne Gjykate

brbrPerfundon zyrtarisht nen akuze ish-ministri i Punes dhe eshtjeve Sociale Spiro Ksera 4 ish-vartes te tij dhe administratorin e nje kompanie private Prokuroria e Tiranes ka mbyllur dosjen hetimore ndaj tyre per Vjedhje duke shperdoruar detyren Ksera dhe bashkepunetoret e tij akuzohen se kane vjed

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama