Rezultate te kerkimit per termin: +Kshilli +Kombtar

Total: 46
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.746Z

Zgjedhjet n PD/ Kuvendi Kombtar mblidhet n Qershor, shkrihen postet e sekretarve

Partia Demokratike do t zhvilloj Kuvendin Kombtar pr zgjedhjen e strukturave drejtuese n muajin Qershor. Burime nga partia m e madhe e opozits shprehen pr “TEMA se n baz t nj udhzimi t Kryetarit Lulzim Basha sht vendosur mbajtja e Kuvendit Kombtar, i cili do t zgjedh edhe Kshillin Kombtar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.733Z

PD në fund të prillit mbledh Këshillin Kombëtar

Skema e re, PD shton një sekretar politik. Ndryshime në sekretariat dhe kryesinë e partisë N fund t muajit prill, PD-ja do t mbledh Kshillin Kombtar pr zgjedhjet e reja n sekretariatin dhe kryesin e partis. N 19-vjetorin e themelimit t PD-s, demokratt mblodhn kuvendin e nnt ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.180Z

Selia blu, tetë muaj pa mbledhur forumet e larta

PD Kshilli Kombtar do t duhet t zgjedh kryesin e re Ndonse kundrshtive t hapura q kan shprehur her pas here ndaj lidershipit demokrat, dy antart e kryesis s PD-s, Aleksandr Biberaj dhe Omer Stinga, prsri vijojn t jen pjes e ktij organi t lart drejtues. Kjo pr faktin se zgjedhja e kryesis s re t dem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

PD, Këshilli Kombëtar nuk mblidhet prej 1 viti

Strukturat Dy nnkryetart e partis, sekretari i prgjithshm dhe ata funksional vazhdojn t jen pa mandate. Megjithse kan kaluar afro 9 muaj q nga mbajtja e Kuvendit Kombtar t Partis Demokratike, strukturat e reja drejtuese duken ende larg pr t'u ngritur. Zgjedhjet q nisn brenda PD-s, me rikonfirmimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.405Z

KKRT, gjobë platformës Tring për pirateri

Kshilli Kombtar i Radios dhe Televizionit ka ln n fuqi gjobn prej 1 milion leksh t vendosur ndaj platforms private numerike satelitore Tring TV, pr transmentimin e programeve pa t drejta televizive, pr shkelje t prsritur t t drejtave t trasmetimit, ka vendosur t reduktoj kohn e vlefshmris s licenss

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.100Z

Miratohet projektligji për artin dhe kulturën

Kshilli i Ministrave Kshilli i Ministrave miratoi dje projektligjin e ri pr artin dhe kulturn. Ky projektligj, pr her t par, trajton t gjitha gjinit e artit. Deri tani ka pasur nj ligj pr artin skenik, i cili trajtonte vetm artin dramatik dhe muzikn, ndrsa n projektligjin e ri futen edhe libri dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.347Z

Ksera: Familjet në nevojë do të marrin kompesim për energjinë

T gjitha shtresat n nevoj do t marrin 640 lek n muaj si kompesim pr rritjen e mimit t energjis nga janari i ktij viti. Vendimi i cili pritet t kaloj n mbledhejn e qeveris, u b i ditur nga Ministri i Puns dhe shtjeve Sociale Spiro Ksera, gjat Kshillit Kombtar t Puns. Kompensimi i energjis pr kto kat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama