Rezultate te kerkimit per termin: +Kshillin +Kombtar

Total: 23
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.746Z

Zgjedhjet n PD/ Kuvendi Kombtar mblidhet n Qershor, shkrihen postet e sekretarve

Partia Demokratike do t zhvilloj Kuvendin Kombtar pr zgjedhjen e strukturave drejtuese n muajin Qershor. Burime nga partia m e madhe e opozits shprehen pr “TEMA se n baz t nj udhzimi t Kryetarit Lulzim Basha sht vendosur mbajtja e Kuvendit Kombtar, i cili do t zgjedh edhe Kshillin Kombtar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

PD, Këshilli Kombëtar nuk mblidhet prej 1 viti

Strukturat Dy nnkryetart e partis, sekretari i prgjithshm dhe ata funksional vazhdojn t jen pa mandate. Megjithse kan kaluar afro 9 muaj q nga mbajtja e Kuvendit Kombtar t Partis Demokratike, strukturat e reja drejtuese duken ende larg pr t'u ngritur. Zgjedhjet q nisn brenda PD-s, me rikonfirmimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

Biberaj: Berisha e ktheu PD-në inekzistente

Antari i kryesis sulmon udhheqjen: Humbi betejn me korrupsionin Riaktivizohen zrat e mendimit ndryshe brenda Partis Demokratike. Antari i kryesis s PD-s, Aleksandr Biberaj, pas nj pushimi t prkohshm sht rikthyer srish n arenn politike pr t atakuar srish dhe pr t krkuar kt her konstituimin e forumeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.846Z

Topi: SHISH dhe SHIU duhet t kishin dijeni pr ngjarjen

Presidenti bamir Topi ka mbledhur sot Kshillin Kombtar t Siguris ku sht diskutuar pr tragjedin e Grdecit. Presidenti ka krkuar shpjerjen deri n fund t hetimeve pr ngjarjen tragjike dhe vnien prpara drejtsis t fajtorve. Prokuroria duhet t zhvilloj nj hetim t pavarur. Secili duhet t marr prgjegjsin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.478Z

Për talasemikët :Këshilli Kombëtar Studentor dhuron gjak

Studentët e Fakultetit të Mjekësisë nën moton Shpëto një jetë, dhuro gjak, Studentt e Fakultetit t Mjeksis nn moton “Shpto nj jet, dhuro gjak”, kan prmbyllur me nj eveniment festiv fushatn e tyre dyjavore t dhurimit t gjakut. T frymzuar nga humanizmi i profesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.435Z

Demokratët, 8 muaj vonesë për emrat e rinj

N fillim t muajit t ardhshm, PD-ja pritet t mbledh edhe Kshillin Kombtar pr t zgjedhur kryesin e re dhe sekretariatin e demokratve. Pas tet muaj vonese, burimet bjn t ditur se demokratt nuk mund ta shtyjn m mbledhjen e ktij organi t lart t partis, pr shkak se kryesia e demokratve dhe aq m tepr sekre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.274Z

KKP,miraton projektligjin për profesionet e vështira

Kshilli Kombtar i Puns ka kaluar n mbledhjen e radhs projektligjin “Pr trajtimin e veant t punonjsve t profesioneve t vshtira dhe t rrezikshme”, nga i cili parashikohet q t prfitojn rreth 3000 persona. Pas miratimit nga antart e Kshillit, projektligji pritet t kaloj pr miratim n Kshillin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama