Rezultate te kerkimit per termin: +Kshillit +Kombtar

Total: 72
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

PD, Këshilli Kombëtar nuk mblidhet prej 1 viti

Strukturat Dy nnkryetart e partis, sekretari i prgjithshm dhe ata funksional vazhdojn t jen pa mandate. Megjithse kan kaluar afro 9 muaj q nga mbajtja e Kuvendit Kombtar t Partis Demokratike, strukturat e reja drejtuese duken ende larg pr t'u ngritur. Zgjedhjet q nisn brenda PD-s, me rikonfirmimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.733Z

PD në fund të prillit mbledh Këshillin Kombëtar

Skema e re, PD shton një sekretar politik. Ndryshime në sekretariat dhe kryesinë e partisë N fund t muajit prill, PD-ja do t mbledh Kshillin Kombtar pr zgjedhjet e reja n sekretariatin dhe kryesin e partis. N 19-vjetorin e themelimit t PD-s, demokratt mblodhn kuvendin e nnt ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.369Z

Ministria e Kulturës: Bashkia nuk ka leje për punimet në shesh

Ministria e Kulturs ka denoncuar nisjen e punimeve n sheshin "Sknderbej" me pretendimin se po shkelet haptas ligji. N nj dalje t posame, Drejtori i Trashgimis Kulturore, tha se nisja e punimeve nuk shtkonform vendimeve t Kshillit Kombtar t Restaurimeve. Kt fakt e pohoi dhe kreu i Institut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.930Z

Shqiptarët e Serbisë, Meta uron Beqirin

Zvendskryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta, ka uruar Galip Beqirin me rastin e zgjedhjes n detyrn e kryetarit t Kshillit Kombtar t Shqiptarve n Serbi. “Kam knaqsin e veant q, me rastin e zgjedhjes Tuaj n postin e kryetarit t Kshillit Kombtar t Shqiptarve n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.347Z

Ksera: Familjet në nevojë do të marrin kompesim për energjinë

T gjitha shtresat n nevoj do t marrin 640 lek n muaj si kompesim pr rritjen e mimit t energjis nga janari i ktij viti. Vendimi i cili pritet t kaloj n mbledhejn e qeveris, u b i ditur nga Ministri i Puns dhe shtjeve Sociale Spiro Ksera, gjat Kshillit Kombtar t Puns. Kompensimi i energjis pr kto kat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.180Z

Selia blu, tetë muaj pa mbledhur forumet e larta

PD Kshilli Kombtar do t duhet t zgjedh kryesin e re Ndonse kundrshtive t hapura q kan shprehur her pas here ndaj lidershipit demokrat, dy antart e kryesis s PD-s, Aleksandr Biberaj dhe Omer Stinga, prsri vijojn t jen pjes e ktij organi t lart drejtues. Kjo pr faktin se zgjedhja e kryesis s re t dem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.478Z

Për talasemikët :Këshilli Kombëtar Studentor dhuron gjak

Studentët e Fakultetit të Mjekësisë nën moton Shpëto një jetë, dhuro gjak, Studentt e Fakultetit t Mjeksis nn moton “Shpto nj jet, dhuro gjak”, kan prmbyllur me nj eveniment festiv fushatn e tyre dyjavore t dhurimit t gjakut. T frymzuar nga humanizmi i profesi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama