Rezultate te kerkimit per termin: +Kuovs

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.108Z

Vijon kufizimi i dritave në gusht

OSSH: Operatori i Sistemit t Shprndarjes (OSSH) njoftoi dje se do t vijonte me kufizimin e energjis elektrike pr shkak t remonteve, t parashikuar n planin e investimeve dhe t ndrrimit t linjave. Ndrprerja e dritave do t kryhet pr javn q vjen, n datat 16-20 gusht, ndrsa remontet do t kryhen nga ora

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.862Z

Berisha në Berat: Ne, 10 herë më shumë investime se PS

Kryeministri Sali Berisha ishte n Berat, n ceremonin e fillimit t punimeve pr rikonstruksionin e sistemit t furnizimit me uj Berat-Kuov. Nj investim prej rreth 800 milion lek, kryesisht t qeveris gjermane dhe banks KFV, por edhe t qeveris shqiptare fal t cilit do t garantoj furnizimin me 24 or uj t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.377Z

Përkeqësohet situata në Kozare, rrezikohet uji i pijshëm

Rreshjet e shumta t shiut kan prekur dhe Komunn Kozare n rrethin e Kuovs, duke shkaktuar dme t mdha n rrug, banesa e toka bujqsore. Dmtime t shumta jan shkaktuar n rrugt e ksaj komune, ndrkoh q pompat e ujit t pijshm rrezikojn t prmbyten. Kryetari i Komuns Kozare, Fatmir Doksani "Krkojm ndihm,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.887Z

Boshti i Jugut, Berisha në Berat: Gati nisja e punimeve

Kryeministri : Siguruam financimet, gati nisja e punimeve Qeveria ka mundur t siguroj financimet pr Boshtin e Jugut dhe sht gati pr fillimin e punimeve me qllim prmbushjen e nj tjetr premtimi elektoral pr kt vepr madhshtore. Kryeministri Sali Berisha ishte paraditen e djeshme n Be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.550Z

Kërko çfarë të duash komunizmin, bizantin, familjet e mëdha

Libri/ Për herë të parë botohet enciklopedia rajonale e Beratit Pas nj pune disavjeare, shtpia botuese “Jonalda” i jep n dor lexuesit nj enciklopedi pr qarkun e Beratit. Autor i veprs sht gazetari Zylyftar Plaku. Natyrisht, sht nj nism private, por botimi ka rndsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.109Z

Ja krimet që ngritën mitin e Lulzim Cakës

Historia Gjithsej 23 vrasje t kryera dhe arratisjet e bujshme nga burgjet e kan shndrruar shum shpejt Lulzim Cakn n njrin prej personazheve m t frikshme t bots s krimit. Prballja e par e 33-vjearit nga Samatica me drejtsin e ka zanafilln n qershor t vitit 1995, kur n gjendje t dehur u grind me pron

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.950Z

Albpetrol shet 30 mijë tonë naftë me bursën e Londrës

mimi nis me 42 USD/ton, plus oferta. Shans pr ARMO-n Kompania e prodhimit t nafts, “Albpetrol” deklaron se do t zhvilloj s shpejti ankandin pr shitjen e nafts bruto, sipas rregullave t reja q mundsojn nj mim sipas burss s Londrs. Bhet fjal pr nj sasi prej 30 mij tonsh, q nis me nj vler p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama