Rezultate te kerkimit per termin: +Kualifikimeve

Total: 970
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.448Z

Kosova pranohet në kornizën evropiane të kualifikimeve

Republika e Kosovës është bërë anëtare e Grupit Këshillëdhënës të Kornizës Evropiane të Kualifikimeve (KEK) me Autoritetin Kombëtar të Kualifikimeve (AKK), si pikë koordinuese në nivel shteti. Ftesa për anëtarësim është rezultat i interesimit dhe iniciativës së shprehur nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.107Z

Kosova , shumë shpejt pjesë e kualifikimeve !

Pritjes së dashamirësve të futbollit kosovar që ta shohin kombëtaren e tyre në kualifikimet e ndonjë prej ngjarjeve më të mëdha të futbollit, shpejt do ti vijë fundi. Një prej zyrtarëve të lartë të FIFA-s  ka deklaruar se viti 2018 dhe kualifikimet e Botërorit 2018 do të shënoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.162Z

Beja: Gati ligji për njohjen e kualifikimeve jashtë vendit

 Kualifikimet e studentëve dhe akademikëve shqiptarë do të njihen edhe jashtë vendit. Ministria e Arsimit do të dërgojë shumë shpejt për miratim Ligjin për Kornizën Shqiptare të Kualifikimeve. “Ky ligj, i bazuar në 8 shkallët e Kornizës Evropiane të Kualifikimeve, jo vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.764Z

Të dielën, shorti i kualifikimeve

Të dielën, në Varshavë do të hidhet shorti për kualifikimet e Kampionatit Evropian 2012, i cili do të mbahet në Poloni dhe Ukrainë. Spanja, kampione e Evropës në fuqi, do të jetë njëra ndër nëntë skuadrat që do të jenë në krye të vazove, në shortin e 7 shkurtit. Nga ky sho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.876Z

Ndaj Moldavisë shuaj dilemat e kualifikimeve

Xhani de Biazi Trajneri i Kombëtares shqiptare, Xhani de Biazi, ndoshta kishte programuar një konferencë normale shtypi, në të cilën do flitej për mënyrën se si do të luajë skuadra ndaj Moldavisë, por sherri CEZ-”Qemal Stafa” ka përfshirë edhe italianin. Duke qenë se rrezi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.344Z

Vasili: Mjekët, kontrata sipas kualifikimeve

Tiranë, 31 mars, NOA / Blerina Ahmetaj - Që nga ky vit, të gjithë profesionistët në sektorin e shëndetësisë do tu nënshtrohen kualifikimeve të cilat do të zgjasin 5 vjet, ndërsa pas këtij cikli, ata do të çertifikohen për profesionet e tyre duke siguruar në këtë mënyrë vazh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.295Z

Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik zhvillon seancën e dytë dëgjimore mbi projektligjin Për kornizën shqiptare të kualifikimeve

  Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik më datë 11 nëntor, ora 11:00, zhvilloi seancën e dytë dëgjimore me aktorë të interesit për diskutimin e projektligjit Për kornizën shqiptare të kualifikimeve. Pjesëmarrës ishin përfaqësues të Ministrisë së Punës dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama