Rezultate te kerkimit per termin: +Kualifikimit

Total: 4250
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.164Z

FOTO LAJM/ UEFA uron Shqipërinë pas kualifikimit

UEFA ka përgëzuar Shqipërinë për kualifikimin në Euro 2016. Ajo ka postuar një foto, ku uron Shqipërinë. Ekipi ynë ka bërë historinë, duke u kualifikuar për herë të parë në një Europian.  

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.804Z

Rregullat për provimin e kualifikimit të arsimtarëve

11/02/2010  Testimi me shkrim i mësuesve do të zhvillohet në muajin mars Rritja e pagës së mësuesve, sipas kategorisë ku bëjnë pjesë Mësuesit, që deri më 30 dhjetor kanë përmbushur vjetërsinë e përcaktuar të punës në arsim (5, 10, 20 vjet punë në arsim), duhet t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.361Z

Vettingu, zgjidhet kryetarja e Komisionit të Kualifikimit

Genta Bungo do të jetë kryetarja e Komisionit të Kualifikimit pranë komisionit të Vettingut. Në garë ishin katër kandidatë, si Alma Vokopola, Etleda Çiftja dhe Lulzim Amitaj. Mandati në krye të këtij komisioni është 3 vjeçar. Komisioni i pavarur i Kualifikimit do të vlerësojë pasu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.753Z

Përmbarimi privat, nesër provimi i kualifikimit

Miratimi i ligjit për zyrën e përmbarimit privat do të sjell ditën e nesërme provimin për përmbaruesit të cilët do të jenë pjesë e këtij institucioni më të ri. Kështu sipas urdhrit të ministrit të drejtësisë Bujar Nishani për organizimin e provimit të kualifikimit të përmba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.193Z

Si do të zhvillohet programi i kualifikimit të drejtuesve

Trajnimi do të zhvillohet në tri forma, kurse vlerësimi do të bëhet sipas provimeve të moduleve përkatëse Para se të marrë pjesë në provimin përfundimtar të kualifikimit, që do të jetë vendimtar edhe për emërimin si drejtues, arsimtarët që do të konkurrojnë për një vend t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.042Z

Kuqezinjtë, në kërkim të kualifikimit që nuk vjen

Kombëtarja Pavarësisht trajtimit elitar, Shqipëria nuk arrin të bëjë hapin cilësor Suksesi i punës së një Federate futbolli varet nga cilësia e Kombëtares së vendit, që përbën prioritetin e këtij institucioni. Në Shqipëri, përfaqësuesja kuqezi është ajo që përfiton pjesën m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.696Z

Skënderbeu, më afër kualifikimit

Korçarët fitojnë 4-1 dhe udhëtojnë të qetë drejt Irlandës së Veriut Skënderbeu është shumë pranë kualifikimit në turin e tretë të Ligës së Kampioneve pas një fitoreje bindëse 4-1 ndaj Kruzeidërs. Skuadra e drejtuar nga Mirel Josa ka dominuar përballë skuadrës irlandezoverio

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama