Rezultate te kerkimit per termin: +Kukes

Total: 4946
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.918Z

Kukes fabrika qendron e mbyllur

Vazhdon te qendroje e mbyllur fabrika e perpunimit selektimit dhe ruajtjes se patates ne Kukes. Ne pranveren e vitit 2008 kryeministri Sali Berisha inauguroi ndertimin e kesaj fabrike dhe u dukej se tashme problemi i kalbjes se patates se treves ne Kukes kishte marre fund por situata va

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.354Z

Kukes bllokohet rruga

Aksi nacional Kukes-Tirane ne vendin e quajtur Ura e Kolshit ka qendruar i bllokuar per afro dy ore ne mengjes per shkak te rreshqitjes se qindra meter kub inerte ne rruge. E njejta situate eshte paraqitur edhe ne rrethin e Tropojes ne rrugen nacionale Bajram-Curri Qaf Mali per gjate ke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.166Z

Kukes, proteste per punesim

Banoret e komunes Klosh ne Kukes kane protestuar ne qender te fshatit te tyre kunder asaj qe ata e kane quajtur perjashtim nga mundesite per punesim. Banoret e kesaj zone thone se nuk kane preferohen qe te punesohen ne ndertimin e rruges Durres-Kukes. Ata pretendojne se perzgjedhja eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.712Z

Koci: PS shpetoi rrugen Durres-Kukes

Kryetari i PSV 91, Petro Koci ka vijuar fushaten e tij elektorale. Ne nje takim me simpatizantet e partise se tij, Koci ka deklaruar se ishte PS ajo qe nisi rrugen Durres-Kukes dhe jo qeveria, e cila sipas tij ka abuzuar. “Ne e shpetuam rrugen Durres-Kukes nga projekti i PD qe do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.481Z

Kukes shkollat pa abetare

Qindra nxenes ne qarkun e Kukesit ngelin pa tekste shkollore. Ka rreth nje muaj qe Ministria e Arsimit dhe Shkences ka shpallur daten e shitjes dhe shperndarjes se librit shkollor ndersa ne Kukes vetem tekstet e lendeve te dyta kane mberritur. Prinderit dhe nxenesit thone se pergjigji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.636Z

Kukes uji i ndotur

Prej kater ditesh uji i pijshem ne qytetin e Kukesit eshte ndotur. Fenomeni nisi sapo nisen edhe reshjet e shiut. Specialistet e Inspektoriatit te Higjienes ne Kukes urdherojne mbylljen e kater pikave te furnizimit me uje te pijshem ndersa ne shtepite e banoreve nuk ka nderprerje te uji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.377Z

Kukes institucionet spaguajne dritat

brbrDrejtuesit e institucioneve shteterore ne Kukes nuk paguajne energjine elektrike qe konsumojne Jo vetem kaq por nje numer i madh i tyre ende nuk kane nenshkruar asnje marreveshje me Operatorin e Shperndarjes per mundesine e shlyerjes se faturave te prapambetura Shqetesimin e ka ngritur Prefekti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama