Rezultate te kerkimit per termin: +Kuranin

Total: 485
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.208Z

Blair lexon Kuranin

Nga Express më 13 qershor 2011 në ora 15:00 Ai njihej si një person që refuzonte të diskutonte për fenë kur ishte kryeministër i Britanisë. Por që kur u largua nga detyra, ai ka nisur të bëhet gjithmonë e më i hapur për rëndësinë e fesë. Tony Blair, që u konvertua në katoli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.719Z

SHBA dënon ushtarët që dogjën Kuranin

Gazeta ShqipUshtria e Shteteve të Bashkuara ka bërë të ditur se tre ushtarë të saj dhe tre marinsa kanë marrë dënime administrative për shkak të dy incidenteve, që kanë provokuar dhunë në Afganistan. Njëri incident bën fjalë për një video, të publikuar në muajin janar, ku marin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.391Z

Madonna po studion Kuranin

SHBA-Këngëtarja amerikane, Madonna, është duke studiuar librin e shenjtë të fesë islame, Kuranin. Këngëtarja, e cila është një kultivuese e devotshme e judaizmit të sektit Kabbalah, momentalisht është në lidhje me Brahim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.111Z

Toni Bler: Lexoj çdo ditë Kuranin

Ai njihej si një person që refuzonte të diskutonte për fenë kur ishte kryeministër. Por që kur u largua nga detyra, ai ka nisur të bëhet gjithmonë e më i hapur për rëndësinë e fesë. Toni Bler, që u konvertua në katolicizëm disa muaj pasi la detyrën, tani ka rrëfyer se ai lexon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.240Z

Deputetja seksi e PD, ngushëllon duke cituar Kuranin

Deputeteja e Partisë Demokratike Arbjola Halimi ka bërë dy statuse në profilin e saj në Facebook gjatë ditës së sotme kushtuar tragjedisë së ndodhur në Bruksel. E veçanta qëndron në faktin se politikania i ka bërë statuset duke cituar disa vargje apo ajete të Kuranit, duke shfaqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.965Z

Pranga imamit, përdhunonte të miturën kur i mësonte Kuranin

Një mësues i fesë islame i cili përdhunoi një 14-vjeçare dhe abuzoi me të përgjatë 4 viteve teksa po i mësonte Kuranin, është dënuar me 19 vjet burg. Mohammed Islam filloi të ngacmonte vajzën kur ajo ishte 9-vjeçare në vitin 2010, para se krimet e tij monstruoze të përshkallëzon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.996Z

Allen Ti kalojme protestat per Kuranin

Komandanti i NATO-s në Afganistan, gjenerali John Allen ka deklaruar se protestat e fundit të shkaktuara nga djegia e Kuranit nga ushtarët amerikanë kanë qenë një “pengesë”. Gjenerali Allen ka thënë se bashkëpunimi i misi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama