Rezultate te kerkimit per termin: +Kuranit

Total: 876
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.923Z

Obama Djegja e Kuranit anti-amerikane

Presidenti amerikan Barak Obama ka kerkuar nga drejtuesit e nje kishe te vogel ne Florida qe te heqin dore nga planet per djegjen e Kuranit. Duke folur per mediat amerikane Obama i cilesoi planet si shkaterruese dhe nje qendrim i rrezikshem. Ai shtoi se planet per djegjen e librit te shenjte te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.628Z

Vazhdojnë protestat kundër djegjes së Kuranit

Kanë vazhduar dhe gjatë ditës së sotme protestat në Kabul kundër djegjes së Kuranit nga një klerik në Shtetet e Bashkuara. Qindra studentë të mbledhur në Kabul kërkonin gjykimin e djegësit të Kuranit. Pas pesë ditë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.711Z

Irani dënon djegien e Kuranit

Irani ka dënuar djegien e kopjeve të Kuranit nga pastori amerikan, Teri Xhons, në Florida. Deklarata e publikuar nga Ministria e Jashtme iraniane e ka quajtur aktin “fyes dhe provokues”, ndërsa u ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara t`i kërkojn&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.503Z

Femrat myslimane kundër Kuranit për seksin

Kurani, dihet, lejon poligaminë. Çdo mysliman i mirë është i lejuar të martohet deri në katër herë, me kusht që ti mbajë gjithë femrat në kushte të barabarta. Por jo të gjitha femrat myslimane janë të gatshme të pranojnë këtë pikë të fesë islame. Mes rebeleve ka edhe disa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.997Z

SHBA: Djegia e Kuranit shtoi sulmet ndaj NATO-s

SHBA- Protestat e zhvilluara ditët e fundit në Afganistan në shenjë revolte për djegien e Kuranit kanë penguar marrëdheniet mes NATO-s dhe policisë vendase.Kështu ka deklaruar komandanti i NATO-s në Afganistan, John Allen, i cili ka bërë thirrje që ai moment i paqëllimshëm të anashka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.399Z

SHBA dy pastore i vene flaken Kuranit

Pavaresisht heqjes dore nga vendimi i pastorit Terry Jones per djegien e Kuranit dy lidere te tjere fetare i kane vene flaken kopjeve te Kuranit. Ngjarja ka ndodhur ne Springfield ne Tennessee te Shteteve te Bashkuara. Dy pastore te tjere Bob Old dhe Danny Allen kane deklaruar se djegia nuk ka te be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.862Z

Denohet plani per djegien e Kuranit

Ne Shtetet e Bashkuara dhe vende te tjera ka pasur nje reagim te fuqishem kunder planit te nje kishe te vogel ne Florida per djegien e Kuranit diten e shtune per te shenuar pervjetorin e sulmeve te al-Qaedas ne Nju Jork dhe Uashington. Prokurori i Pergjithshem i SHBA-ve Eric Holder e quajti planin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama