Rezultate te kerkimit per termin: +Kurram

Total: 13
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.385Z

Pakistan, 31 talibanë të vrarë ngga sulmet ajrore

Të paktën 31 talibanë janë vrarë nga sulmat ajrore të ushtrisë pakistaneze, në pjesën veriperëndimore të vendit. Administratorët lokalë politikë, Vaxhid Kan dhe Amir Gula, thanë se sot herët në mëngjes ka pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.498Z

Vriten 31 talebanë në Pakistan

Ushtria e Pakistanit ka njoftuar se nga sulmet ajrore, në pjesën veriperëndimore të këtij vendi, janë vrarë afro 31 luftëtarë talebanë.Administratorët lokalë politikë, Vajid Kan dhe Amir Gula, thanë se herët në mëngjes ka pasur sulme me bomba në rajonet fisnore Orakzai dhe Kurram.N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.738Z

Perleshje ne Pakistan 10 viktima

10 persona kanë vdekur gjatë përleshjeve mes dy grupeve rivale militantësh ekstremistë islamikë në rajonin tribal të Kurram. Beteja ndodhi në qytezën e Karotit. Në zonë ka ende tension.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.873Z

Pakistan,ekzekutohen 16 civilë

Të paktën 16 persona mbetën të vrarë në një sulm të kryer në rajonin tribal të Kurram, pranë kufirit me Afganistanin. Lajmin e bën të ditur Geo News. Viktimat ndodheshin në mjete të ndryshme kur në lokalitetin e Char Khel, një grup njerëzish të armatosur hapën zjarr.P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:47.662Z

Pakistan,16 të vrarë nga sulmet ajrore

Të paktën 16 militantë janë vrarë gjatë sulmeve ajrore amerikane në Pakistan, në rajonet fisnore afër kufirit me Afganistanin Nga një sulm me aeroplan pa ekuipazh u vranë të paktën nëntë militantë, në fshatin Mosaki në rajonin e Vaziristanit Verior. Nga ana tjetër, aeroplanët e f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.930Z

Pakistan sulm i NATO-s 3 te vdekur

NATO ka realizuar sot nga Afganistani nje sulm te ri ajror ne Pakistan duke shkaktuar vdekjen e tre agjenteve te sigurise. Ngjarja ka ndodhur ne zonen fisnore te kufirit te quajtur Kurram Agency.Ne operacion kane mbetur te plagosur edhe pese agjente te tjere.Qeveria pakistaneze ka paraqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.021Z

Pakistan: Edhe 14 të vrarë në dhunën parazgjedhore

Së paku 14 njerëz kanë humbur jetën nga sulmi në një tubim parazgjedhor, në provicën Kurram të Pakistanit. Burimet zyrtare thonë se rreth 45 njerëz të tjerë kanë marrë lëndime të rënda. Po sipas tyre, sulmi ki

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama