Rezultate te kerkimit per termin: +Kurt +Westergaard

Total: 2
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.520Z

Danimarkë, policia inspekton në shtëpinë e Westergard

Policia daneze kontrolloi shtëpinë e somalezit që po përballet me dy akuza për vrasje në tentativë të një karikaturisti danez i cili ka indinjuar shumë muslimanë me pikturiën e tij të Profetit Muhamed. 28-vjeçari i dyshuar u qëllua nga policia ndërsa po përpiqej të hynte në sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.520Z

Në Danimarkë sulmohet karikaturisti i Muhamedit

Kopenhagen, 2 Janar NOA/DW - Policia daneze mundi të shmangte një tentativë për vrasjen e piktorit Kurt Wastergaard, i njohur për karikaturat e tij të profetit Muhamed. Sipas të dhënave të autoriteteve një islamist 28-vjeçar nga Somalia ishte futur me dhunë në banesën e karikaturistit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.522Z

A ka pasur tentim-atentat ndaj Hillary Clintonit?

Mashkulli nga Somalia, i cili është akuzuar se ka tentuar të vrasë karikaturistin danez, Kurt Westergaard, është mbajtur edhe më herët nën arrest, nën akuzat për një komplot të dështuar terrorist në Keni, ka njoftuar një gazetë daneze. Ky 28 vjeçar është arrestuar, për shkak t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.051Z

Polici mysliman viktime e sulmit terrorist

0 brbr brbrAhmed Merabet eshte polici 42-vjecar nje mysliman praktikant fakt per te cilin atentatoret nuk donin tia dinin pavaresisht se po hakmerreshin per profetin e perbashketbrbr brbrPasi e plagosen pa pike meshire nuk i kursyen plumbin e fundit edhe pse sipas deshmitareve polici detyra e te ci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.201Z

Danimarke plumba kritikut te islamit

Një prej kritikëve me të vendosur të islamit në Danimarkë, Lars Hadegaard, u vendos në shënjestrën e plumbave të një atentatori të panjohur pasditen e së martës në Kopenhagen. 70-vjeçari nuk u prek nga plumbat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.352Z

Shenjat e së ardhmes dhe Geert Wildersi

29-06-2011 / Nga José Ignacio Torreblanca (El Pais) Shfajësimi i Geert Wilders-it nga gjykata holandeze vendos mbi tryezë një turrë të shprishur argumentesh politike, juridike e morale. Që Wildersi është islamofob, kjo nuk përbën risi. Filmi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.456Z

Si eunukë që flasin për seks

Në vitin 1988, romani “The Satanic Verses” (Vargjet satanike) i autorit Selman Rushdie u botua në edicionin origjinal në gjuhën angleze. Botimi i tij e shtyu shtetin iranian dhe liderin e tij revolucionar, Ayatollah Khomeini, të lëshojë një "fatwa" kundër Rushdie dhe të ofrojë një dh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama