Rezultate te kerkimit per termin: +Kurveleshit

Total: 268
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.152Z

Botohet "Enciklopedia e Kurveleshit"

Enciklopedia e Kurveleshit është një botim i plotë që përshkruan në nivel rajonal dhe kombëtarë këtë krahinë . I gjithë sfondi i Kurveleshit është trajtuar sipas 2000 zërave të të gjitha fushave . Perveç historisë së personaliteteve të asaj zone, në këtë enciklopedi p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.796Z

Arrin ne 4 ton sasia e droges ne zonen e Kurveleshit

brbrArrin ne 4 tone sasia e droges se zbuluar dhe kapur ne Malesite e Kurveleshit Kjo eshte nder sasite me te medha te lendes narkotike qe jane sekuestruar nga policia shqiptare ne jug te vendit Ne vijim te operacionit te koduar Llufa ne zonen e Kurveleshit ne Tepelene policia zbuloi oret e mengjesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.717Z

FOTO LAJM/ Rëshqitje dherash në Nivicë të Kurveleshit. Shemben dhe pjesë të rrugës

Rrëshqitje masive dherash, bllokim rruge dhe shkatërrim të cative të shtëpive janë bilanci i parë nga stuhia që ka pllakosur Malësinë e Kurveleshit, në zonën Progonat Nivicë. Në foto janë pamje nga rëshqitjet e dherave në fshatin Nivicë. Progonati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.093Z

Komuna e Kurveleshit, takim sensibilizues kundër kultivimit të kanabisit

Kurvelesh, 16 prill, NOA - Në kuadrin e fushatës sensibilizuese Për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, në komunën e Kurveleshit, u zhvillua një takim i posaçëm ku morën pjesë këshilltarët dhe kryepleqtë e fshatrave të saj. Nga ana e tij, kryetari i komunës Asqeri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.251Z

Tepelene koha e keqe izolon 3 mije banore te Kurveleshit

Rruga që lidh fshatrat e Komunës Kurvelesh në Tepelenë është bllokuar tërësisht nga inertet e rëna nga lartësitë. Koha e keqe e ditëve të fundit ka izoluar rreth 3 mijë banorë. Këta të fundit përdorin kafsh&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.711Z

Tepelenë, koha e keqe i bllokonrrugën banorëve të Kurveleshit

TEPELENE - Reshjet e dendura të shiut në 48 orët e fundit në jug të vendit, kanë krijuar jo pak probleme në infrastrukturën rrugore sidomos në rrethin e Tepelenës. Rruga, që lidh fshatrat e Komunës Kurvelesh, është bllokuar tërësisht nga inertet e rëna nga lartësitë duke izoluar k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.333Z

Luzati, në kufi jtë e Kurveleshit

Deri në Tepelenë, shiu vazhdon të lagë lulet që kanë nxituar të çelin disi para kohe. Është një pranverë e pazakontë kjo e sivjetmja. Jo vetëm e vonuar, por diçka më shumë, e ngatërruar. Herë dielli nis të ngrohë në mënyrë të pazakontë dhe herë të tjera e ndjen veten nën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama