Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtzimet

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Inventari i aptallve ose vlerat e njeriut

Duke e par n fokusin e vleftshmris konceptin un dhe tjetri , njerzit mund t ndahen n katr kategori; njerz naiv, te zgjuar, hajdut dhe t trash. Njerzve,t cilt nga veprimet q kryejn dmtojn vehtvehten, por ju sjellin t mira t tjerv, ne i quajm naiv. Atyre q sigurojn t mira nga ato q bjn, dhe n t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.503Z

Vetëvendosja - si parim dhe kusht

Heqja e emblems s Lidhjes Shqiptare t Prizrenit, n kt qytet historik dhe djep i shtetformimit t kombit ton, rihapi edhe nj her debatin pr identitetin e kombit shqiptar, si dhe pr vlern e pavarsis s Kosovs. Peshn e rnd t prballjes me kt rrezbitje serioze t vlerave kombtare, gjithnj n emr t kushtzim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.634Z

Media shqiptare, kryeredaktori i ANSA-s: Të gjejë rolin në shoqëri

Dr. Diego Minuti flet për standard për gazetarinë shqiptare dhe atë botërore, problemet kryesore dhe sugjerimet që duhen ndjekur Rektorja e Universitetit “Pavarsia” Vlor, prof. Arta Musaraj, mirpriti kto dit gazetarin e njohur italian, dr. Diego Minuti, drejtor i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.294Z

Alkimia artistike e Gazmend Lekës

Nse arti sht vepr e hapur (U. Eko) dhe mund t njihet, t rikonstruktohet, t interpretohet dhe t riinterpretohet n shum mnyra (Zh. Derida) ather edhe krijimtaria artistike e piktorit, profesori dhe teoricieni tiranas Gazmend Leka, sht vepr e till, q do t thot se ofron mundsi t shum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama