Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuesen

Total: 332
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.936Z

Rritja e borxhit, qeveria bojkoton Kushtetuesen

Ankimimi Shtyhet më 11 shkurt, Berisha: Rama urdhëroi për mosparaqitje Nëpunësi - Gjykata Kushtetuese ka konsideruar si antikushtetues dhe aktin normativ të qeverisë që shtyn hyrjen në fuqi të ligjit të ri për nëpunësin civil, i miratuar me shumicë të cilësuar. ILDKPKI - Së fundm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.078Z

Zbardhet skenari i PD, Basha fton Ramën: Ta amendojmë Vetting-un, spyesim Kushtetuesen

Kryetari i PD-së zbulon skenarin kundër ligjit për implementimin e reformës në drejtësi. Ai ka ftuar Edi Ramën të amendojnë ligjin e Vetting-ut pa patur nevojë për vendimin e Gjykatës Kushtetuese. Në një prononcim për median nga selia e PD-së  Basha tha: I bëj thirrje Edi Ramë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.385Z

Komisioni i reformës në drejtësi, Xhafaj: Të premten mbyllim pr/ligjin për Kushtetuesen

Komisioni i Posaçëm për Reformën në Drejtësi vijoi punën sot për shqyrtimin e projektligjit për Gjykatën Kushtetuese në kuadër të paketës ligjore që parashikon 7 ndërhyrje në ligje. Kreu i këtij komisioni, Fatmir Xhafaj pas mbledhjes tha për gazetarët se mbeten ende 4 nene të h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.328Z

Qeveria gënjeu Kushtetuesen. Nuk ka asnjë fond për parlamentin e ri

Share Përfaqësuesit e qeverisë i kanë dhënë Gjykatës Kushtetuese, ku po shqyrtohet çështja e shembjes së Piramidës, dëshmi jo të sakta, kur ata deklaruan se në buxhetin e qeverisë do të miratohej edhe fondi për ndërtimin e kompleksit të ri parlamentar. Kjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.340Z

Myslym Pashaj reagon ndaj hipokrizisë së Berishës dhe Topallit për Kushtetuesen

Share Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës Kuqezi, Myslym Pashaj, ka bërë një reagim të ashpër ndaj kryeministrit Sali Berisha dhe kryeparlamentares Jozefina Topalli lidhur me hipokrizinë e tyre dhe qëndrimin me dy standarde ndaj vendimit të Gjykatës Kushtetuese për anulimin e marrëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.935Z

Vlahutin: Vetting­-u, Komisioni i Venecias pikë referimi për Kushtetuesen. Ligji, çelësi për zbatimin e Drejtësisë

Romana Vlahutin, ambasadorja e BE në vendin tonë theksoi sot se ligji i Vetingut është çelësi i suksesit të reformës në drejtësi. Vetingu është çelësi për një reformë të suksesshme në gjyqësor. Ajo çka duhet të siguroj është që Vettingu të shohë faktet dhe efektet do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.414Z

Ambasada e SHBA: Deputetët e Kosovës të respektojnë Kushtetuesen

Foto ilustruese Prishtinë, 31 mars 2011, NOA Një ditë pasi Gjykata Kushtetuese e Kosovës rrëzoi shpalljen e presidentit Behgjet Pacolli ka reaguar sot Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, e cila i bën thirrje faktorëve politikë të respektojnë vendimin e Kushtet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama