Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuesja

Total: 2569
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.735Z

Kushtetuesja rrëzon qeverinë për pronat

Gjykata Kushtetuese ka zbardhur vendimin, sipas të cilit ligji i pronave, i miratuar nga mazhoranca nuk mbron pronarin. Gjykata vlerëson se këto dy pika, te nenit 6  të çojnë në përfundimin se ato janë konceptuar si një shpronësim i ri duke qenë se parashikojnë rivlerësimin e pron

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.639Z

Kushtetuesja rrëzon PD-në: Vetingu, kushtetues!

Gjykata Kushtetuese ka vendosur sot të rrëzojë kërkesën e Partisë Demokratike. PD depozitoi kerkese për shpalljen antikushtetues të Vetingut. Por Gjykata Kushtetetuese eshte shprehur se Vetingu është Kushtetues. Vendimi erdhi pas dhënies së opinionit të Venecias. Dy nga gjyqtarët e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.284Z

Dosjet, Kushtetuesja "rrezon" Topallin

Rozeta Rapushi Gjykata Kushtetuese "rrezon" Kuvendin, per ligjin e dosjeve. Ne seancen e djeshme, per shqyrtimin e kerkesave per shpalljen antikushtetuese te ligjit te dosjeve, gjykata hodhi poshte kerkesen e Kuvendit per te hequr pezullimin e ligjit dhe te shprehet nese ka konflikt interesi me shqy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.330Z

Kushtetuesja rrëzon kërkesën për pezullimin e prishjes së Piramidës. Rama: U shemb edhe Kushtetuesja

Share (E PERDITESUAR)- Gjykata Kushtetuese ka nxituar që të shprehet dje për kërkesën e dytë të Partisë Socialiste që kërkonte anullimin e ligjit që i hap rrugë shembjes së Piramidës. Disa orë pasi palët paraqitën qëndrimet e tyre në seancën gjyqësore të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.671Z

Kushtetuesja rrëzon kërkesën e Unionit te Gjyqtarëve

Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën e Unionit te Gjyqtarëve. Shoqata dhe Unioni i Gjyqtarëve i kërkoi Gjykatës Kushtetuese shfuqizimin e ligjit për Statusin e Gjyqtarit dhe shpalljen e tij antikushtetues, ndërsa rendisin edhe faktet që sipas tyre ligji shkel Kushtetutën. Sipas tyre, c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.291Z

Kushtetuesja rrezon Xhuken

brbrGjykata Kushtetuese ka rrezuar kerkesen e Partise Demokratike per shpalljen te pavlefshme te seances plenare te 20 shkurtit te ketij viti ne te cilen maxhoranca shkarkoi Zana Xhuken nga posti i kryeinspektores per deklarimin dhe kontrollin e pasurive te zyrtareve te larte dhe zgjodhi ne vend te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.609Z

Shkarkimi, Kushtetuesja rrezon Sollakun

Ish-prokurori i Pergjithshem, Theodhori Sollaku, humb dhe ne Gjykaten Kushtetuese. Me nje vendim te formes se prere, anetaret e kesaj gjykate nuk pranuan kerkesen e ish-kreut te organit te akuzes, per te rrezuar dekretin e Presidentit Bamir Topi, qe e shkarkoi ate nga detyra, ne nentor te vitit te k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama