Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuts

Total: 277
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.173Z

Meta: Zgjidhja prmes Kushtetuts

Ministri i Jashtëm, njëherazi zëvendëskryeministër i vendit Ilir Meta deklaroi se zgjidhja e ngërcit vjen përmes transparencës dhe kushtetutës. Meta kërkoi që Partia Socialiste t'i drejtohet Gjykatës Kushtetuese për pretendimet e saj, dhe se qeveria do të zbatojë cdo vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.168Z

Halimi: Tolerojmë gjithcka vec Kushtetutës

Deputeti i PD, Eduard Halimi ka deklaruar se deri tani pozita dhe opozita nuk kan lvizur nga qndrimet e tyre. Megjithat, ai ka theksuar se PD sht e gatshme t bj lshime brenda kornizs kushtetuese. “Jemi n pozicionet publike. Por PD kat qart se sht e gatshme t bj tolerim, pervec shkel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.408Z

PD-ja, akuzon Presidentin: Ka shkelur Kushtetutën

Halimi: Kuvendi, seancë urgjente për emërimin e kryetarit Mazhoranca e djatht akuzoi dje kreun e shtetit, Bamir Topi, pr shkeljen m t rnd t ktyre kohve t fundit t ligjit themeltar t shtetit. Shkak pr kt prplasje, q ka n thelb Kushtetutn e vendit, shtpikrisht mosdekretimi brend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.430Z

Borchardt, apel politikës: Zgjidhja, sipas Kushtetutës

BE krkon zgjidhje kushtetuese pr zhbllokimin e situats politike n vend. N mnyr t qart kt e bri dje t ditur ambasadori i Gjermanis n vendin ton, Bernand Borchardt. Ambasadori gjerman bri thirrje se zgjidhja duhet t bhet n kuadrin e transparencs dhe n baz t Kushtetuts. "Bashkimi Ev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.026Z

LSI, Rama: Koalicioni me PD-në, i qëndrueshëm

LSI thirrje Topit: Cdo lëvizje në kontekst të Kushtetutës Qndrimet jo t njjta ndaj shtjes s Kushtetueses nuk kan krijuar asnj konflikt brenda koalicionit PD-LSI, madje kjo aleanc sht e qndrueshme. Prfaqsues t LSI-s garantuan dje pas qndrimeve t kundrta t artikuluara s fundmi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.390Z

JUBILEU I HARRUAR I KUSHTETUTS S PRDHUNUAR

Pak dite me pare ne sallen e vogel te nje hoteli u mblodhen nje grusht juristesh nga me te shquarit ne vend. Perkujtohej pervjetori i 12-te i Kushtetutes se Republikes. Ndihej mungesa e politikaneve dhe prezenca shume e paket e medias. Boten e politikes e perfaqesonte vetem republikani Sabri Godo nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.703Z

Vasili: Kompromisi, vetëm sipas Kushtetutës e ligjit

Mazhoranca nuk do t trhiqet nga krkesat e saj pr zbatimin e ligjit dhe t Kushtetuts. Ky qndrim konfirmohet nga nnkryetari i Lvizjes Socialiste pr Integrim, njkohsisht antar i kabinetit qeveritar, Petrit Vasili. Sipas tij, kreu i socialistve duhet t lexoj me vmendje mesazhin e ndr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama