Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendi +Kombtar

Total: 35
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.746Z

Zgjedhjet n PD/ Kuvendi Kombtar mblidhet n Qershor, shkrihen postet e sekretarve

Partia Demokratike do t zhvilloj Kuvendin Kombtar pr zgjedhjen e strukturave drejtuese n muajin Qershor. Burime nga partia m e madhe e opozits shprehen pr “TEMA se n baz t nj udhzimi t Kryetarit Lulzim Basha sht vendosur mbajtja e Kuvendit Kombtar, i cili do t zgjedh edhe Kshillin Kombtar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.424Z

Kujtohet Kuvendi i Mukjes

Partia Balli Kombtar ka kujtuar dje 67-vjetorin e Kuvendit t Mukjes. Kreu i partis, Adriatik Alimadhi, ka prshndetur 2 gushtin e vitit 1943 si nj dit t madhe t bashkimit t kombit shqiptar dhe si nj marrveshje t thyer nga tradhtia komuniste. “Prijsit e nacionalizmit shqiptar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.733Z

PD në fund të prillit mbledh Këshillin Kombëtar

Skema e re, PD shton një sekretar politik. Ndryshime në sekretariat dhe kryesinë e partisë N fund t muajit prill, PD-ja do t mbledh Kshillin Kombtar pr zgjedhjet e reja n sekretariatin dhe kryesin e partis. N 19-vjetorin e themelimit t PD-s, demokratt mblodhn kuvendin e nnt ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.814Z

Kuvendi i grave, si ndryshoi nga Lenka Çuko tek Topalli

Historiku i Parlamentit nga 45-a deri në pluralizëm Kuvendi i Shqipris ka evoluuar pr vite me radh. Nga 37 deputet q kishte Kshilli Kombtar i 192-s, i cili kishte funksionin e Parlamentit, deri tani kur ka 140 deputet. Ndrkoh q n vitet 1970-1074 ka pasur plot 264 ligjvns. 5 leg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.208Z

PD, 8 muaj pa mbledhur forumet

Mbledhja e Kuvendit Kombtar, aktiviteti i fundit partiak Aktiviteti i fundit partiak i demokratve ka qen n dhjetorin e vitit t kaluar dhe lidhet me mbajtjen e organit t saj m t lart drejtues. Kshtu, tet muaj m par PD-ja organizoi edhe Kuvendin e saj t 9, n t ciln morn pjes 1218 delegat nga i gjith

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

Biberaj: Berisha e ktheu PD-në inekzistente

Antari i kryesis sulmon udhheqjen: Humbi betejn me korrupsionin Riaktivizohen zrat e mendimit ndryshe brenda Partis Demokratike. Antari i kryesis s PD-s, Aleksandr Biberaj, pas nj pushimi t prkohshm sht rikthyer srish n arenn politike pr t atakuar srish dhe pr t krkuar kt her konstituimin e forumeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.424Z

Mukja, kuvend bashkimi i të gjithë shqiptarëve

T gjith shqiptart nuk duhet t harrojn tradhtin e komunizmit, t dnojm tradhtart e ksaj marrveshjeje prej sllavo-komunistve dhe nga ana tjetr ne duhet ta festojm kt dit t madhe t bashkimit t shqiptarve, kt kuvend t madh t patriotve shqiptar, kjo sht dit e bekuar e bashkimit t t gji

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama