Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.473Z

Qeveria shkel Kuvendin

Nga: Dardan Hoti Nuk është hera e parë që Qeveria shkel Kuvendin e Kosovës dhe merr vendime pa e pyetur atë. Herën e fundit kështu ndodhi edhe me emërimin e Blerim Shalës, i cili u dekretuar nga Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.289Z

Selimi: Zhbllokoni shtetin, e zhbllokojmë Kuvendin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka thënë se opozita nuk do ta zhbllokoj Kuvendin e Kosovës derisa që Qeveria ta zhbllokoj shtetin. Selimi në debat e sipër me Ilmi Reçicën, i ka thënë se qeveria në të cilën bën pjesë ai e ka bllokuar shtetin e Kosovës dhe kjo i ka sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.621Z

Të keqpërdorësh Kuvendin

OPINION nga TRITAN SHEHU ...jashtëzakonshme të Kuvendit të Shqipërisë, për të diskutuar rreth ngritjes së Komisionit Hetimor Parlamentar të zgjedhjeve të kaluara politike. Në plan të parë duket sikur kjo ide e hedhur shpreh një vullnet tashmë pozitiv të PS, për të arritur në një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.501Z

PD zhvillon Kuvendin Kombetar me 14 dhjetor

Partia Demokratike do te mbaje Kuvendin e saj, te henen me 14 dhjetor. Ashtu sic edhe paralajmeroi kryeministri Sali Berisha, Kuvendi do te mbahet te henen, i shtyre per dy dite per shkak te vizites se tij ne Vatikan. Serish dje, kreu i qeverise theksoi faktin se takimi me Shenjterine e tij, Papa Be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.617Z

Berisha kërkon që PD të bojkotojë Kuvendin

Partia Demokratike mund të bojkotojë sërish Kuvendin. Kërkesa është bërë nga Sali Berisha gjatë mbledhjes së djeshme të grupit parlamentar të PD-së. Shkak për këtë kërkesë të tij, është bërë lirimi i Armando Prengës dhe rikthimi i tij në jetën parlamentare. Në mbledhjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.363Z

Rama: Do të bojkotojmë Kuvendin

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama në një konferencë për shtyp deklaroi se grupi parlamentar i PS-së ka vendosur të bojkotojë Kuvendin dhe të ndërtojë një marrëdhënie të kushtëzuar me Parlamentin e dalë nga zgjedhjet e 28 qershorit. "Ky parlament është me legjitimitet t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.588Z

Presidenti po provokon krizë me Kuvendin

Nga Mero Baze   Kriza politike që kërkon të prodhojë Bujar Nishani përmes keqpërdorimit të postit të presidentit, në fakt është një krizë reale institucionale e presidentit kundër Parlamentit shqiptar. Thelbi i konfliktit është që presidenti Bujar Nishani, nuk lejon Kuvendin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama