Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendit +Kombtar

Total: 45
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.746Z

Zgjedhjet n PD/ Kuvendi Kombtar mblidhet n Qershor, shkrihen postet e sekretarve

Partia Demokratike do t zhvilloj Kuvendin Kombtar pr zgjedhjen e strukturave drejtuese n muajin Qershor. Burime nga partia m e madhe e opozits shprehen pr “TEMA se n baz t nj udhzimi t Kryetarit Lulzim Basha sht vendosur mbajtja e Kuvendit Kombtar, i cili do t zgjedh edhe Kshillin Kombtar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.883Z

Topi: Asnjë shqetësim për vendimet e kuvendit

Presidenti Topi i sht prgjigjur publikisht shqetsimeve t opozits n lidhje me ndryshimet n rregulloren e kuvendit dhe przgjedhjen e kandidaturave pr n Gjykaten Kushtetuese. Topi: “Jam prkrahs i ndarjes s kompetencave dhe pushteteve. S’duhet t frikesohemi nse ka tentativ pr takt proces tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

PD, Këshilli Kombëtar nuk mblidhet prej 1 viti

Strukturat Dy nnkryetart e partis, sekretari i prgjithshm dhe ata funksional vazhdojn t jen pa mandate. Megjithse kan kaluar afro 9 muaj q nga mbajtja e Kuvendit Kombtar t Partis Demokratike, strukturat e reja drejtuese duken ende larg pr t'u ngritur. Zgjedhjet q nisn brenda PD-s, me rikonfirmimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.733Z

PD në fund të prillit mbledh Këshillin Kombëtar

Skema e re, PD shton një sekretar politik. Ndryshime në sekretariat dhe kryesinë e partisë N fund t muajit prill, PD-ja do t mbledh Kshillin Kombtar pr zgjedhjet e reja n sekretariatin dhe kryesin e partis. N 19-vjetorin e themelimit t PD-s, demokratt mblodhn kuvendin e nnt ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.180Z

Selia blu, tetë muaj pa mbledhur forumet e larta

PD Kshilli Kombtar do t duhet t zgjedh kryesin e re Ndonse kundrshtive t hapura q kan shprehur her pas here ndaj lidershipit demokrat, dy antart e kryesis s PD-s, Aleksandr Biberaj dhe Omer Stinga, prsri vijojn t jen pjes e ktij organi t lart drejtues. Kjo pr faktin se zgjedhja e kryesis s re t dem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.424Z

Kujtohet Kuvendi i Mukjes

Partia Balli Kombtar ka kujtuar dje 67-vjetorin e Kuvendit t Mukjes. Kreu i partis, Adriatik Alimadhi, ka prshndetur 2 gushtin e vitit 1943 si nj dit t madhe t bashkimit t kombit shqiptar dhe si nj marrveshje t thyer nga tradhtia komuniste. “Prijsit e nacionalizmit shqiptar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.208Z

PD, 8 muaj pa mbledhur forumet

Mbledhja e Kuvendit Kombtar, aktiviteti i fundit partiak Aktiviteti i fundit partiak i demokratve ka qen n dhjetorin e vitit t kaluar dhe lidhet me mbajtjen e organit t saj m t lart drejtues. Kshtu, tet muaj m par PD-ja organizoi edhe Kuvendin e saj t 9, n t ciln morn pjes 1218 delegat nga i gjith

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama