Rezultate te kerkimit per termin: +Kvitova

Total: 37
  • 2020-09-15T14:06:04.744Z

Kvitova fiton Wimbledonin

Petra Kvitova fitoi Grand Slam turneun e saj të parë, duke mposhtur Maria Sharapovan 6-3, 6-4 në finale të Wimbledonit. Çekja me efikasitetin e saj ishte bindshëm më e mirë se rusja, që konsiderohej favorite. 21 vjeçjara Kvitova u bë tenistja e parë çeke që fitoi Wimbledonin, pas Jana

• 2020-09-15T14:06:04.615Z

Wimbledon Kvitova finalistja e pare

Petra Kvitova është kualifikuar për finalen e femrave në Wimbledon. Çekja ka mundur në gjysmëfinale për 6/1, 3/6, 6/2 bjellorusen Viktoria Azarenka. Kjo është hera e parë që 21 vjeçarja Kvitova, fituese e katër ti

• 2020-09-15T14:11:00.200Z

Sport Tenis Gjermania Kerber eliminon çeken Kvitova ne Masters Singapor

TIRANE, 26 Tetor /ATSH-AFP/. - Tenistja gjermane, Angelique Kerber ka mundur te henen çeken Petra Kvitova me dy sete, 6-2, 7-6 (7/3) ne ndeshjen e saj te pare ne Masters ne Singapor. Gjermania, lojtarja e 7-te boterore, i ka rezistuar fort lojes se Kvitova (5-ta). 27-vjeçarja Kerber do te ndeshet

• 2020-09-15T14:06:04.746Z

Wimbledon fiton Kvitova

Çekja Petra Kvitova ka fituar turneun për femra të Wimbledon. Në finale ajo ka mundur rusen Maria Sharapova me dy sete 6/3, 6/4. Ky është titulli i pestë në karrierë për të, i pari në një provë të Grand Slam.

• 2020-09-15T14:09:49.670Z

Petra Kvitova kampione e Wimbledonit 2014

Petra Kvitova është kampione e turneut më të madh të tenisit, Wimbledonit 2014 në kategorinë e femrave. Çekja mposhti më lehtë se ç’është pritur kanadezen Eugenie Bouchard në 2-0 në sete (6-3, 6-0), në ndeshjen

• 2020-09-15T14:11:12.050Z

Sport Tenis femra- Finalja e turneut ne Singapor: Petra Kvitova Agnieszka Radwanska

TIRANE, 31 tetor /ATSH-AFP/. - Cekja Petra Kvitova, N.5 boteror, eshte kualifikuar per ne finalen e Masters, pasi mundi rusen Maria Sharapova (N.4) me dy sete, 6-4, 7-6 (7-3), te shtunen ne Singapor. Ne finalen e te dieles, Kvitova, fituese e fundsezonit ne 2011, do te ndeshet me polaken Agnieszka R

• 2020-09-15T14:09:58.187Z

Sharapova eliminohet, Kvitova në çerekfinale

WUHAN- Rusja Maria Sharapova, katër herë teniste botërore, është eliminuar të mërkurën në të 8-tat e finaleve të turneut WTA në Wuhan (Kine) nga zvicerania Timea Bacsinszky, e 61-ta, 7-6 (7/3), 7-5, ndërsa cekja Petra Kvitova ka kaluar