Rezultate te kerkimit per termin: +La +Liga

Total: 3173
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.500Z

Shtyhet La Liga

Nga Express më 17 gusht 2011 në ora 17:23 Nuk luhet në Spanjë. Nuk është arritur asnjë marrëveshje ndërmjet futbollistëve dhe Ligës së klubeve spanjolle, kështu që kërcënimi i një greve i 11 gushtit është bërë realitet të mërkurën. Andaj, La Liga e Segunda Division nuk do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.799Z

Barcelona, gjithmonë në La Liga

Presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell, ka shpjeguar se edhe pasi Katalunia të fitojë pavarësimin politik, skuadra do të vazhdojë të luajë në La Liga. Spanja nuk do ta mund El Clasicon mes Barcelonës dhe Real Madridit. “Kurdo që Katalunia të fitojë pavarësimin nga Spanja, Barcelon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.706Z

La Liga është bërë monotone

Trajneri i Valencias, Unai Emery, ka thënë se La Liga është bërë monotone. Valencia gjendet në pozitën e tretë dhe para ndeshjeve në fundjavë kishte 25 pikë më pak se kryesuesi, Barcelona. Emery ka thënë se dominimi i dy ekipeve – Barcelonës dhe Real Madridit – dhe lufta e drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.606Z

Guardiola: La Liga objektivi kryesor

Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, thotë se ai e sheh kampionatin spanjoll si më të rëndësishëm se Ligën e Kampionëve. Barcelona fitoi të dy trofetë sezonin e kaluar dhe dëshiron që të dy trofetë të mbeten në Camp Nou edhe këtë sezon. Megjithatë me Real Madridin që ak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.713Z

Manaj drejt La Liga?

Futbollisti Rey Manaj mund të largohet përfundimisht nga futbolli italian për tu huazuar në La Liga. Talenti shqiptar i Interit nuk ka shumë eksperiencë tek skuadra e njohur italiane dhe pritet të huazohet për të fituar përvojë. Manaj ësht&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.962Z

Ekipi i vitit në La Liga

Kampionati në La Liga mori fund fundjavën e shkuar nën hijen e suksesit të Real Madridit. Si rezultat, pesë futbollistë të gjigantit madrilen janë zgjedhur në ekipin më të mirë të vitit nga lexuesit e gazetës Marca. Skuadra kompletohet edhe nga katër anëtarë të Barcelonës dhe një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.639Z

Pezullohet La Liga

Federata spanjolle e futbollit ka njoftuar se pas mbledhjes së Bordit të Drejtorëve, të marrë vendim për pezullimin pa afat të të gjitha garave, duke filluar nga 16 maji, pasi që nuk janë pajtuar me dekretin mbi të drejtat televizive të mir

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama