Rezultate te kerkimit per termin: +La +Stampa

Total: 459
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.135Z

La Stampa : Cërriku është porta e xhihadistëve shqiptarë

Gazeta e përditshme italiane “La Stampa” ka bërë një reportazh për xhaminë e Cërrikut dhe rekrutimin e ushtarëve të ISIS. Në artikullin e titulluar “Në Shqipëri, mes imamëve që rekrutojnë për ISIS”, gazetari jep një panoramë të situatës. Në artikull përm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.369Z

“La Stampa” i kushton rendesi debatit

Debati qe ka perfshire mjedisin kuqezi pas perplasjeve te fundit, nuk ka kaluar pa u vene re edhe ne mediat e huaja. Keshtu, e perditshmja torineze “La Stampa”, i ka kushtuar rendesi ketij debati, duke i kushtuar nje artikull ceshtjes se shitjeve te ndeshjeve te Kombetares dhe ka fokusuar perbal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.685Z

La Stampa: Taçi do të blejë aksione të Milanit

 E përditshmja italiane “La Stampa” bën të ditur se biznesmeni shqiptar, Rezart Taçi, i cili ishte vetëm një hap larg blerjes së 80 për qind të aksioneve të klubit të Bolonjës, është takuar dje me Silvio Berluskonin për të folur në lidhje me Milanin. Ndërkaq,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.192Z

La Stampa: Përgjigjet e pyetësorit kërkojnë dy vjet

Mediat “Progresi i Shqipërisë drejt BE-së është frenuar nga kriza parlamentare” Në një shkrim të sajin, në numrin e sotëm në lidhje me dorëzimin e pyetësorit nga ana e Kryeministrit Berisha në Bruksel, e përditshmja italiane “La Stampa” shkruan se përgjigjja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.495Z

La Stampa: Propagandë e rekrutim. Shqipëria, udhëkryq i xhihadistëve

E përditshja italiane La Stampa ka publikuar sot artikullin me titull Propagandë e rekrutim. Shqipëria udhëryq i xhihadistëve. Autori i saj Lorenzo Vidino, korrespondent i kësaj gazete në Ëashington informon mbi shqetësimin e shërbimeve sekrete antiterroriste europiane, amerikane e të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.810Z

La Stampa: Trefishohet sasia e asgjësimit të kanabisit të mbjellë në Itali

Gazeta italiane La Stampa ka publikuar shifra dhe fakte rreth sipërfaqes së mbjellë me kanabis në Itali. Puna e policisë italiane për 2016-ën flet për një numër në rritje të sipërfaqes së mbjellë por edhe të asgjësuar. Kështu krahasuar me vitin e kaluar, në Itali është trefis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.499Z

"La Stampa": Shqipëria, udhëkryq i xhihadistëve

E përditshja italiane "La Stampa" ka publikuar sot artikullin me titull "Propagandë e rekrutim. Shqipëria udhëryq i xhihadistëve". Autori i saj Lorenzo Vidino, korrespondent i kësaj gazete në Washington informon mbi shqetësimin e shërbimeve sekrete antiterroriste europiane, amerikane

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama