Rezultate te kerkimit per termin: +Ladeni

Total: 284
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.212Z

Bin Ladeni ambientalist

Shefi i Al Qaidës, Osama Bin Ladeni, ka fajësuar shtetet e industrializuara për ngrohjen globale dhe apeloi për bojkotin e dollarit amerikan, me qëllim që t’i jepet fund “skllavërisë”, në audio-porosinë më të re, e cila u emetua sot nga kanali televiziv, Al Jazeera. “Të gjitha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.274Z

Si mbeti Bin Ladeni pa para?

Nga Express më 26 prill 2011 në ora 16:30 Gazeta amerikane “Washington Post” shkroi se udhëheqësi i Al Qaidës, Osama Bin Laden, kishte mbetur pa asnjë para në xhep, pasi që i shpëtoi bombardimit nga ana e amerikanëve të rajonit Tora Bora, në Afganistan, në dhjetor të vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.535Z

Bin Ladeni pro-perëndimor!

Zakaria al-Sadah, motra e të cilit është gruaja e pestë e Bin Ladenit, theksoi se Bin Ladeni nuk ka dashur që fëmijët dhe nipërit e tij të ndjekin shtegun e terrorizmit, siç kishte bërë ai. “Ai i ka thënë fëmijëve dhe nipërve të tij shkoni në Evropë dhe Amerikë dhe merrni n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.613Z

Bin Ladeni, adhurues i natyrës

Osama Bin Ladeni ka qenë një baba i ashpër, i cili fëmijëve të tij ua ka ndaluar lodrat dhe mjetet e tjera moderne në shtëpi, por gjithashtu ka qenë një adhurues i madh i natyrës, një njëri që flet rrjedhshëm gjuhën angleze dhe i cili adhuron automjetet e shpejta, kanë theksuar bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.301Z

Bin Ladeni nuk është në Pakistan

Kryeministri i Pakistanit, Yousuf Reza Gilani, ka përjashtuar mundësinë që shefi i Al Qaidës, Osama Bin Ladeni, po strehohet në vendin e tij. “Ai me siguri se nuk është në Pakistan”, tha Gilani, në intervistën dhënë kanalit televiziv amerikan, CNN. “Ushtria e Pakistanit është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.616Z

Kush ishte Osama Bin Ladeni

Terroristi me i kerkuar i botes Osama bin Laden ishte 54 vjec. I fajesuar per aktet me te renda terroriste ne te pakten 3 kontinente Osama bin Laden ishte objektiv i ndoshta operacionit me te madh amerikan ne histori. Pas sulmeve katastrofike ne Nju Jork dhe Uashington me 11 shtator 2001 Presidenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Si i shptoi Bin Ladeni SHBA-s?

Osama Bin Ladeni ka mundur shum leht t arrestohet nga forcat amerikane n malet e Tora Boras, kur udhheqsit e ushtris amerikane morn vendimin q mos ta ndjekin udhheqsin e Al Qaids me forc masive, thuhet n nj raport t senatit amerikan. N raport vlersohet se dshtimi pr t vrar apo arrestuar Bin Ladenin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama